Reklama

Nowe oblicze kina "Przedwiośnie" w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Zakończył się remont Kina "Przedwiośnie" w Krotoszynie. Zmieniło się bardzo dużo. Rewitalizacja budynku kosztowała 2,1 mln zł.

Właśnie zakończył się remont kina "Przedwiośnie" w Krotoszynie, który był częśćią projektu pn. „Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentów Finansowych wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (pożyczka nie stanowiąca pomocy publicznej).

Dziś władze Krotoszyna dokonały oficjalnego odbioru inwestycji. W ramach rewitalizacji W ramach rewitalizacji przebudowano budynek kina „Przedwiośnie”, a  teren wokół budynku został zagospodarowany. Powstała też wielofunkcyjna sala kinowo-widowiskowo-klubowa w pomieszczeniach po byłym klubie „Fabuła”. Przetarg na wykonanie projektu wygrała firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna Włodzimierz Kowalski z Kobylina. 

Koszt całej inwestycji wyniósł 2,1 mln. zł.

 

Rewitalizacja kina "Przedwiośnie" w Krotoszynie:

  • remont wnętrza budynku w zakresie sali wielofunkcyjnej wraz z toaletami, w tym dla osób niepełnosprawnych, przestrzeni wejściowej korytarza i szatni, kawiarni i jej zaplecza (powstała wielofunkcyjna, kameralna sala kinowo–koncertowo–klubowa, posiadająca akustykę i izolację dźwiękową oraz klimatyzację). Dodatkowo obiekt został wyposażony m. in. w ściemnianie oświetlenia, projektor, ekran, amplituner wraz z systemem głośników, nagłośnienie eventowe, krzesła, stoły;
  • zagospodarowanie terenu przy kinie poprzez wymianę starej nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową, nasadzenie zieleni oraz wykonanie małej architektury;
  • docieplenie oraz wykonanie elewacji budynku;
  • renowacja logo Kina „Przedwiośnie” oraz logo „Bilety”;
  • totem multimedialny do wyświetlania informacji o wydarzeniach kulturalnych.
  • wymiana i rozbudowa instalacji wodociągowej, sanitarnej, elektrycznej, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.
  • wymiana kanalizacji deszczowej, sanitarnej i przyłącza wodociągowego. 
Jak Wam się podoba kino po remoncie? Piszcie w komentarzach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy