Reklama

Najlepsze fryzjerki w powiecie krotoszyńskim [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 11 tegorocznych absolwentek szkół branżowych współpracujących z Hufcem Pracy w Krotoszynie wzięło udział w konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie 2021” w kategorii fryzjer.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności fryzjerek - uczennic z klas trzecich i za razem wyłonienie najlepszej uczestniczki, która będzie reprezentowała jednostkę podczas etapu wojewódzkiego konkursu – wskazuje Sylwia Witkowska z Hufca Pracy w Krotoszynie. 

 

Konkurs podzielony był na dwa etapy – teoretyczny i praktyczny. W pierwszym uczestniczki konkursu musiały odpowiedzieć na 40 pytań związanych z zawodem fryzjera.

Ze względu na sytuację epidemiczną, wstępne eliminacje do udziału w etapie wewnętrznym wychowawcy przeprowadzili w poszczególnych grupach za pomocą testu sprawdzającego zakres wiedzy uczestniczek. Test składał się z 40 pytań i został przeprowadzony przy zachowaniu wszelkich wymogów formalnych oraz w odpowiednim reżimie sanitarnym – wskazuje Sylwia Witkowska. 

 

Do części praktycznej przeszły 3 uczestniczki, które najlepiej poradziły sobie z testem. Zadanie polegało na wykonaniu fryzury w tematyce „wojennych dziewczyn” z lat 30 – 40 XX wieku. Na wykonanie zadania uczestniczki konkursu miały 50 minut. 

Ocenie podlegała estetyka wykonania, zwinność, porządek na stanowisku pracy oraz efekt końcowy wykonanego zadania. Po upływie regulaminowego czasu, komisja przystąpiła do oceny zadania – wylicza przedstawicielka krotoszyńskiego Hufca Pracy. 

 

Pierwsze miejsce zajęła Weronika Adler ze Szkoły Branżowej I stopnia w Kobylinie, II miejsce zajęła Majka Piętowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach,  a miejsce III przypadło Klaudii Jarczyńskiej także ze Szkoły Branżowej I stopnia w Kobylinie. 

Weronika Adler będzie reprezentować powiat krotoszyński na etapie wojewódzkim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy