Reklama

Krotoszynianin Bartosz Litwin działa w Młodzieżowej Radzie Sprawiedliwości [FILM]

Opublikowano: 22 marca 2021 12:17
Autor: Marta Popławska | Zdjęcie: Ministerstwo Sprawiedliwości

Bartosz Litwin z Krotoszyna został powołany do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości | foto Ministerstwo Sprawiedliwości

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Krotoszynianin Bartosz Litwin został powołany do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości I Kadencji, która działa przy Zbigniewie Ziobrze.

Reklama

Celem działalności Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości jest kreowanie oraz promowanie rozwoju i świadomości prawnej, a także włączenie młodzieży w rozmowy na temat wymiaru sprawiedliwości i kształcenia prawnego w Polsce. Członkowie Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości mają także wspierać działania podejmowane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro w zakresie dotyczącym młodzieży oraz promować nieodpłatną pomoc prawną i poradnictwo obywatelskie. 

 

Młodzi ludzie są coraz bardziej aktywni w życiu społecznym i politycznym, a to sprzyja rozwojowi i innowacyjności w naszym kraju - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podczas uroczystości wręczenia powołań członkom Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości.

 

Krotoszynianin Bartosz Litwin jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, a obecnie studiuje zarządzanie i prawo w biznesie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Bartosz Litwin z Krotoszyna został powołany na jednego z 24 członków Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. 

 

Czekamy na Wasze pomysły i zaangażowanie. Jesteście świetnie przygotowani do takiej aktywności i możecie mieć realny wpływ na to, co się dzieje w kraju – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 

 

Wyboru Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości dokonano spośród niemal 200 kandydatów. Tworzą ją 24 osoby z całego kraju. Najmłodsza ma 16 lat, a najstarsza - 26 lat. Kadencja Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości trwa rok. 

 

Wręczenie powołań do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości

Wręczenie powołań do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości

Posted by Ministerstwo Sprawiedliwości on Thursday, March 18, 2021
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -2

    pepe

    A to był taki fajny chłopak....