Reklama

Krotoszyn. Zobacz, jak wygląda biblioteka [ZDJĘCIA i FILM]

Opublikowano: 27 lutego 2021 17:59
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Biblioteka publiczne im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie przeszła kompleksową rozbudowę i modernizację.

Reklama

Budynek krotoszyńskiej biblioteki w Krotoszynie przy ulicy Benickiej został wybudowany w 1975 roku. Później przeszedł termomodernizację, a w roku 2019 rozpoczęła się jego kompleksowa przebudowa, rozbudowa i modernizacja. 

Na przebudowę krotoszyńskiej biblioteki władze książnicy pozyskały dotację w wysokości 2 milionów złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dokumentacja budowlana została opracowana przez Pracownię Projektów i Usług Budowlanych Mirosława Witczak z Krotoszyna, a wykonawcą robót zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe MAL-POL Józef Kryś z Krotoszyna. Wszystkie prace kosztowały w sumie 3 miliony złotych. 

 

Budynek krotoszyńskiej biblioteki przy ulicy Benickiej został przebudowany, rozbudowany i zmodernizowany. Teraz do książnicy można dostać się m.in. zewnętrzną windą, a wszystkie pomieszczenia w budynku zostały przebudowane. 

 

Przebudowa biblioteki w Krotoszynie obejmowała:

  • dostosowanie obiektu wymogów przeciwpożarowych,
  • zapewnienie dostępu do biblioteki dla osób niepełnosprawnych,
  • zmianę układu i przeznaczenia pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach budynku,
  • rozbudowę o szyb windowy i związaną z nim rampę podjazdową,
  • zmianę aranżacji i kolorystyki wnętrz.
  • Wykonano roboty budowlane z zakresu branży budowlanej, sanitarnej oraz elektrycznej. Obiekt został wyposażony w nowe meble oraz niezbędne urządzenia.

 

KROTOSZYN. BIBLIOTEKA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA

W związku z zakończonym remontem biblioteki przy ulicy Benickiej 9 w Krotoszynie i koniecznością przeniesienia zbiorów z tymczasowej siedziby mieszczącej się na krotoszyńskim rynku – od 18 lutego 2021 roku do odwołania biblioteka w Krotoszynie będzie zamknięta. 

Wypożyczalnie dla Dorosłych i Dzieci, które mieszczą się obecnie przy ulicy Rynek 32 będą zamknięte od dnia 18 lutego 2021r. (czwartek) do czasu odwołania Również zwroty książek przy ulicy Benickiej 11 będą zamknięte od 18 lutego 2021r. (czwartek) do czasu odwołania. Za okres zamknięcia Biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów – informują pracownicy biblioteki w Krotoszynie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.