Reklama

Krotoszyn. Nóż w brzuchu, złamania i zatrzymanie krążenia [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Nóż w brzuchu, złamania i zatrzymanie krążenia [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Reprezentanci pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego wzięli udział w eliminacjach powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. 

Reprezentanci pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego wzięli udział w eliminacjach powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. 

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem pisemnym i pięcioma pozorowanymi scenami wypadków. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali strażacy - zawodowcy z Krotoszyna, którzy również oceniali uczestników. 

Młodzież musiała wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy m.in w przypadku noża wbitego w brzuch, rozległych poparzeń, złamania, upadku ze schodów czy zatrzymania krążenia. 

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że z zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie ZSP nr 3 w Krotoszynie, którzy będą reprezentować powiat krotoszyński w etapie wojewódzkim. 

Drugie miejsce zajęli reprezentanci ZSP Zduny, trzeci byli uczniowie z I LO w Krotoszynie, czwarte miejsce przypadło w udziale reprezentacji Szkoły Branżowej I Stopnia w Kobylinie, a piąte - uczniom z ZSP nr 1 w Krotoszynie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE