Reklama

Krotoszyn. Jakie gwiazdy wystąpią na oficjalnym otwarciu Błoni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Oficjalne otwarcie krotoszyńskich Błoni planowane jest na ostatni weekend maja. Jakie gwiazdy wystąpią na scenie?

Reklama

Impreza z okazji oficjalnego otwarcia Błoni potrwa trzy dni - od piątku 27 maja do niedzieli 29 maja. Początkowo wśród gwiazd, które miały wystąpić na scenie miał być Dawid Kwiatkowski. Teraz to się zmieniło.  Zmieniła się także kwota planowanej imprezy. 

Początkowo było planowane 380 tys. zł na otwarcie Błoni. Dodajemy do tego 50 tys. zł. Na co to 50 tys. zł? - zainteresował się Bartosz Kosiarski, radny miejski.

Odpowiedzi udzielił mu Franciszek Marszałek, który stwierdził, że ceny cały czas rosną i dodatkowe 50 tys. zł w budżecie zaplanowane są po to, by - gdy przyjdzie do zakupów i zamówień - nie okazało się, że pieniędzy brakuje. 

Co chwilę, jeżeli chcemy coś zakupić, coś zamówić, to ceny są wyższe. (...) Stąd stworzona profilaktycznie rezerwa, w przypadku, gdy wystąpią zwiększone koszty na te przedsięwzięcia, które zostały wcześniej skalkulowane - wskazał Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Bartosz Kosiarski miał więc kolejne pytanie - tym razem do wiceburmistrza Ryszarda Czuszkę. Radny chciał wiedzieć, kto finalnie wystąpi na scenie podczas otwarcia Błoni. Tym bardziej, że kilka tygodni temu mówiło się, że jedną z gwiazd będzie Dawid Kwiatkowski, a teraz do radnych dotarła informacja, że ten artysta jednak w Krotoszynie nie wystąpi. 

Ryszard Czuszke przyznał, że faktycznie w styczniu w planach był Dawid Kwiatkowski. Jednak nie podpisano z nim umowy. 

Były prowadzone przez dyrekcję KOK-u rozmowy z menadżerem pana Kwiatkowskiego. Ale te rozmowy, jak się okazało, spełzły na niczym, bo wycofano się z podpisania umowy i stąd też była potrzeba, żeby pilnie inna osoba wystąpiła. Chodzi o występ piątkowy. (...) Nie zawsze wstępne uzgodnienia są finalizowane - poinformował wiceburmistrz Krotoszyna. 

Bartosz Kosiarski poprosił więc władze Krotoszyna, by następnym razem nie oznajmiały czegoś, co nie jest pewne. 

Było trzeba zaczekać ten miesiąc, byłaby podpisana umowa (...). Bardzo bym prosił, żeby następnym razem oznajmiać coś mieszkańcom, jak już jest na 100 procent pewne. A nie kwestia przypuszczeń - poprosił Bartosz Kosiarski. 

Wiceburmistrz tłumaczył jednak, że przedstawiał radzie i mieszkańcom informacje, które miał na tamten moment. 

Panie radny nie powiedziałem, że jest to 100 procent, ani nie powiedziałem, że jest to planowane (...) Powiedziałem na sesji, ale na podstawie ramowego programu otwarcia Błoni, który był aktualny do czasu kiedy była sesja. Gdybym tego nie powiedział, to potem byłaby mowa, że robimy jakiś program otwarcia Błoni i nikt o tym nie wie - oznajmił Ryszard Czuszke. 

Kto zagra na otwarciu Błoni?

Teraz jednak wszyscy artyści, którzy wystąpią na oficjalnym otwarciu krotoszyńskich Błoni są już znani. 

W piątek (27 maja) wystąpi Baranovski, w sobotę (28 maja) Golec uOrkiestra, a w niedzielę (29 maja) grupa Tre Voci. 

Podczas trzydniowej imprezy odbędą się także zawody w piłkę nożną, siatkówkę plażową i mitting lekkoatletyczny. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy