Reklama

Krotoszyn. Zobacz, jak wyglądają Błonie po rewitalizacji [ZDJĘCIA i FILM]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kilka dni temu nastąpił oficjalny odbiór inwestycji polegającej na rewitalizacji Błoni w Krotoszynie. Zobacz, jak teraz wyglądają.

Inwestycja pod nazwą „Przystosowanie krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów LPR”, której wykonawcą było Konsorcjum Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. – lider z/s. w Bydgoszczy oraz Alstal Development sp. z o.o. z/s. w Jacewie kosztowała 46.519.769,07 zł.

W ramach rewitalizacji Błoni w Krotoszynie wybudowano obiekty sportowe, rekreacyjne, kubaturowe i drogowe oraz stworzono sieci instalacji doprowadzających media na obszarze około 16,4 ha. 

 

Rewitalizacja Błoni w Krotoszynie - zakres prac*:

Przedsięwzięcia drogowe:

 1. Droga łącząca ulice Spartańską, Sportową i Stawną - Dwukierunkowa droga publiczna o szerokości jezdni 6 m, o nawierzchni asfaltowej z odwodnieniem. W części północnej zorganizowany został parking dla 7 busów (4 stanowiska) i osób korzystających ze stadionu (80 miejsc). Przy polu biwakowym umiejscowiony został parking dla użytkowników. Wzdłuż ulicy częściowo biegnie chodnik o szerokości 1,5m , w północnej i południowej części - ścieżka pieszo-rowerowa 3,5m.
 2. Droga łącząca ulicę Dożynkową i zjazd do pola namiotowego - Dwukierunkowa droga publiczna o szerokości jezdni 6,0m o nawierzchni asfaltowej z odwodnieniem.
 3. Ścieżka pieszo-rowerowa wokół jeziora Odrzykońskiego z wyłączeniem części powiatowej na odcinku pomiędzy rondem i ulicą Dożynkową.
 4. Ulica Sportowa; od strony północnej wprowadzony został przylegający prostopadle parking na 54 miejsca postojowe oraz 3 zjazdy na teren imprez plenerowych. Od południowej strony ulicy Sportowej wprowadzony został ciąg pieszy o szerokości 2,5 m.
 5. Ciąg pieszo-jezdny na terenie stadionu wraz z parkingiem i zjazdem pomocniczym na płytę boiska głównego. Przy istniejących budynkach na terenie stadionu powstał parking dla 26 samochodów osobowych oraz dojazd do płyty boiska głównego.
Przedsięwzięcia kubaturowe:

 1. Przebudowa części budynku RELAKS (Przystań Wodna); Wykonany został remont pomieszczeń wraz z odnowieniem elewacji.
 2. Trybuna główna. Wybudowany został budynek trybuny głównej. Trybuna mieści pomieszczenia administracji, szatnie, toalety ogólnodostępne oraz magazyny. Planowane jest także powstanie lokalu gastronomicznego.
 3. Altana na polu biwakowym. Powstała altana ze stanowiskiem do zmywania naczyń dla użytkowników pola biwakowego.
 4. Wiata na boisku do streetballu. Wykonana została wiata pełniąca funkcję szatni w obrębie ogrodzenia boiska do streetballu miarach 10 m x 3 m.
Przedsięwzięcia o funkcji sportowej:

 1. Boisko główne; wykonana została renowacja płyty głównej z montażem systemu zraszania i drenażu; wymiary boiska 102 m x 64,5 m.
 2. Boisko treningowe; wykonane zostało boisko treningowe o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 95 m x 60 m z oświetleniem.
 3. Skatepark; wykonany został skatepark w technologii betonowej z oświetleniem.
 4. Tor rowerowy; wykonany został tor do jazdy ekstremalnej dla użytkowników początkujących i zaawansowanych z oświetleniem.
 5. Boisko do streetballu; wykonane zostało boisko do streetballu z oświetleniem i ogrodzeniem; wymiary boiska to 14m x 15m.
 6. Boisko do siatkówki plażowej; wykonane zostało boisko do siatkówki plażowej; wymiary boiska do siatkówki plażowej to 16 m x 8m.
Przedsięwzięcia o funkcji rekreacyjnej:

 1. Istniejąca górka; zagospodarowanie w celach rekreacyjno sportowych z oświetleniem.
 2. Pole namiotowe; wykonane zostało pole namiotowe z oświetleniem parkowym; na obszarze pola namiotowego zorganizowano również stanowiska dla samochodów typu camper.
 3. Plac zabaw; wykonany został plac zabaw przy ul. Sportowej.
 4. Siłownia zewnętrzna; wykonana została siłownia zewnętrzna przy ul. Sportowej.
Przedsięwzięcia związane z obsługa infrastruktury:

 • Oświetlenie drogowe
 • Oświetlenie parkowe
 • Kanalizacja deszczowa
 • Kanalizacja sanitarna
 • Sieć wodociągowa
 • Kanalizacja sanitarna i wodociągowa (realizowane przez PGKiM)
 • Siec monitoringu
 • Siec LAN
 • Elementy małej architektury
* Materiały przygotowane przez Urząd Miejski w Krotoszynie

Jak Wam się podobają krotoszyńskie Błonie po rewitalizacji? Będziecie spędzać na nich czas? Czekamy na Wasze komentarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy