Reklama

Koźmin Wlkp. Sołtysi wzięli udział w naradzie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 15 lip 2021 17:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Sołtysi z gminy Koźmin Wlkp. wzięli udział w odbywającej się co roku naradzie.

Reklama

Gospodarze wsi gminy Koźmin Wlkp. spotkali się w sali koźmińskiego ośrodka kultury. W naradzie wziął udział także burmistrz Koźmina Wlkp., oraz Anna Lis-Wlazły, powiatowy lekarz weterynarii. 

 Anna Lis – Wlazły omówiła obowiązki rolników utrzymujących trzodę chlewną w zakresie bioasekuracji, w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń - informują przedstawiciele koźmińskiego urzędu. 

Narada sołtysów była też okazją do omówienia bieżących problemów na wsiach oraz przekazania informacji o nowych obowiązkach ciążących na właścicielach nieruchomości.  Omówiono m.in. nowy obowiązek ciążący na właścicielach i zarządcach budynków i lokali mieszkalnych w zakresie składania od 1 lipca 2021 r. deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Sołtysi mieli także okazję uzyskać więcej informacji na temat uruchomienia w koźmińskim urzędzie punktu konsultacyjno-informacyjnego obsługującego program „Czyste powietrze”. 

W ramach programu można starać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę pieca, termomodernizację budynku i na instalację fotowoltaiczną - informują pracownicy urzedu miejskiego w Koźminie Wlkp. 

Teraz sołtysi będą mogli zdobytą wiedzą podzielić się z mieszkańcami swoich wsi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.