Reklama

Koźmin Wlkp. Prawie 5 mln zł dofinansowania na inwestycje wodociągowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Koźmin Wlkp. Prawie 5 mln zł dofinansowania na inwestycje wodociągowe  - Zdjęcie główne

Koźmin Wlkp. Prawie 5 mln zł dofinansowania na inwestycje wodociągowe | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pokaźne dofinansowanie ma otrzymać spółka Koźmińskie Usługi Komunalne - prawie 5 mln zł. Pieniądze te pozwolą na modernizację technologii uzdatniania wody, która jest dostarczana do domów mieszkańców, a także na budowę nowej studni i wymianę odcinka wodociągu.

Reklama

Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek spółki Koźmińskie Usługi Komunalne - “Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Koźmin Wielkopolski - ETAP I” - objął kilka inwestycji, przede wszystkim w infrastrukturę wodociągową. 

Dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln zł, pozwoli na: modernizację technologii uzdatniania wody na ujęciach w Wałkowie i Borzęciczkach, budowę nowej studni na ujęciu w Borzęciczkach oraz wymianę odcinka sieci wodociągowej w tej miejscowości (od ujęcia wody do szkoły), a także budowę odcinka kanalizacji od ulicy Prostej w kierunku Staniewa. Inwestycje wyceniono na 4 mln 998 tys. zł. 

Prócz tego, KUK na ujęciach wody w Borzęciczkach i Wałkowie zamierza zainstalować panele fotowoltaiczne. Na ten cel spółka pozyskała częściowo umarzalną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokoścu 216 tys. zł (umorzenie ma wynieść 30% - czyli nieco ponad 64 tys. zł). 

Wsparcie w postaci pożyczki, pozwoli na ograniczenie zużycia energii elektrycznej konwencjonalnej, pobieranej z zakładu energetycznego, zastępując ją energią uzyskaną z odnawialnego źródła energii - informują Koźmińskie Usługi Komunalne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy