Dwa zespoły ludowe z powiatu krotoszyńskiego - Kobierzanki i Biadkowianki wzięły udział w 57. edycji Festiwalu Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania. Zespół śpiewaczy z Kobierna zaprezentował fantastyczny występ, dzięki czemu zdobył III miejsce w kategorii śpiewu grupowego, a solistka Agnieszka Jędrkowiak zajęła drugie miejsce.
Kobierzanki wystąpiły w sześcioosobowym składzie: Maria Czubak, Halina Gąsiorek, Hanna Konieczna, Maria Konieczna, Aleksandra Leja i Regina Przetacznik, ale podczas występu śpiewaczki były dopingowane przez panie z KGW Kobierno.
W festiwalu uczestniczyły także Biadkowianki, którym gratulujemy występu i promowania naszego krotoszyńskiego folkloru - podkreśla Aleksandra Leja.
Komentarze (0)