Reklama

Kobierno promuje lokalny zespół ludowy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Lokalny folklor w Kobiernie jest cały czas pielęgnowany. Stowarzyszenie Nasze Kobierno dba o to, by lokalny koloryt był promowany.

Stowarzyszeniu Nasze Kobierno udało się uzyskać pieniądze na promocję Zespołu Ludowego Kobierzanki i Grupy Teatralnej Bez Granic. 

Stowarzyszenie Nasze Kobierno rozpoczęło realizację projektu pn. „Nasze Kobierno na rzecz promocji lokalnego folkloru gminy Krotoszyn”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” w kwocie 20 tys. zł - wskazuje Aleksandra Leja.

 

Dzięki tej kwocie uda się zrealizować kilka przedsięwzięć. Zostaną przeprowadzone warsztaty wokalne dla  Zespołu Ludowego Kobierzanki i Grupy Teatralnej Bez Granic. Kobierzanki wzbogacą się również w nowe obuwie ludowe i wezmą udział w imprezie folklorystycznej "U babci Józi".

Dzięki dofinansowaniu zostanie wydany także album pt. "Wspomnienie o śpiewaczce z Kobierna. Dorobek Kulturalny Józefy Marciniak".  Józefa Marciniak była założycielką zespołu Kobierzanki i do końca aktywnie działała w zespole. Zmarła w kwietniu 2019 roku w wieku 86 lat. 

Zdjęcia do albumu wykonał Paweł. W. Płócienniczak. 

Po wstępnej rozmowie członkiń zespołu z fotografem wypracowano bardzo kreatywną koncepcję sesji. Pogoda zaprezentowała swoją słoneczną odsłonę, co także korzystnie wpłynęło na przebieg sesji. Część zdjęć wykonano w ogrodzie Państwa Ireny i Mirosława Pocztów, za co należą się szczere podziękowania - informuje Aleksandra Leja. 

Efekty sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć 14 listopada o godzinie 14:00 w małej sali Wiejskiego Domu Kultury w Kobiernie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy