Reklama

Tydzień ulgi w szkole w Koźminie. Czy będzie też w krotoszyńskich szkołach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tydzień ulgi w szkole w Koźminie. Czy będzie też w krotoszyńskich szkołach? - Zdjęcie główne

Powiat krotoszyński. Tydzień ulgi w szkołach.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Powrót do szkoły, po miesiącach spędzonych na nauce zdalnej, dla wielu dzieci może być traumatycznym przeżyciem. Dlatego też w wielu szkołach organizowany jest Tydzień Ulgi – bez sprawdzianów, kartkówek, odpowiedzi ustnych i ocen. Tak jest m.in. w szkole w Koźminie Wlkp. Czy szkoły w Krotoszynie także się na to zdecydują?

Na początku maja do szkół podstawowych wróciły dzieci z klas I – III. Dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół średnich po wielu miesiącach spędzonych w domu na nauce zdalnej także wrócili w szkolne mury. Jednak nie wszyscy od razu. Do 29 maja nauka w klasach IV – VIII szkół podstawowych oraz w szkołach średnich odbywa się w trybie hybrydowym. Od 29 maja jednak wszystkie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. 

Krotoszyn. Traumatyczny powrót do szkoły

I choć większość uczniów cieszy się, że po miesiącach siedzenia w domu przed komputerem znów będą mogli spotkać się w szkole ze swoimi kolegami i koleżankami, to powrót do szkoły może być także traumatycznym przeżyciem. Uczniowie szkół w powiecie krotoszyńskim także są pełni obaw. 

Dla większości dzieci obecny czas to jest dramat. Mam poczucie, że część z nich, przez lata będzie się zmagało z problemami emocjonalnymi. Będą miały deficyty, w rozwoju społecznym. W znacznej mierze dotyczy to nastolatków, dla których środowisko rówieśnicze jest szczególnie ważne – wyjaśnia psycholog Dorota Minta. 

Tydzień ulgi w szkole w Koźminie Wlkp. Co z Krotoszynem?

Dodatkowym stresem dla dzieci, które wrócą w szkolne ławki jest perspektywa sprawdzianów, kartkówek i „nadganiania materiału”.  Dlatego też Instytut Psychologii Uniwersytetu Jegiellońskiego w Krakowie organizuje akcję „Tydzień Ulgi”, do udziału w której zaprasza wszystkie szkoły w Polsce. 

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Powiat krotoszyński. Szkoła bez sprawdzianów i odpytywania?

Do udziału w akcji zgłosiło się niemal 1.800 szkół podstawowych i średnich z całej Polski. Niestety, jak na razie nie ma wśród nich szkół z powiatu krotoszyńskiego. Te jednak nadal mogą się zgłosić i także u siebie zorganizować Tydzień Ulgi. 

Tydzień Ulgi można także zorganizować we własnym zakresie. Tak jak ma to miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wlkp. 

Dyrekcja koźmińskiego „Zamku” zdecydowała, że od 17 do 28 maja w szkole nie będzie kartkówek, sprawdzianów i odpytywania. A uczniowie – zamiast stresować się zaległościami – będą mogli poświęcić ten czas na odbudowywanie relacji. 

Już niebawem spotkamy się wszyscy w naszej szkole. Z jednej strony radośćm z drugiej lęk i strach. Rozumiemy Wasze obawy,dlatego zapomnimy o kartkówkach, testach i sprawdzianach - przynajmniej na jakiś czas. Zaczniemy od nadrabiania zaległości w relacjach i na nowo spróbujemy zintegrować całą społeczność – informują władze ZSP w Koźminie Wlkp. 

A jak to wygląda w pozostałych szkołach w powiecie krotoszyńskim? Piszcie w komentarzach!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy