Reklama

Powiat krotoszyński. Nauka zdalna. Ale dzieci mogą być w szkole

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Nauka zdalna. Ale dzieci mogą być w szkole - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Od poniedziałku – 22 marca – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nie oznacza to jednak, że wszystkie dzieci muszą zostać w domu.

Reklama

Wszystkie dzieci – również te z klas I – III szkół podstawowych – od poniedziałku przechodzą na naukę zdalną. Taką decyzję podjął rząd, argumentując ją wzrostem zachorowań na koronawirusa w całym kraju. 

Zdecydowaliśmy się na to, przede wszystkim ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych. Ta nauka przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - tłumaczył podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Dla wielu rodziców nauka zdalna to jednak spory problem. Chociaż by ze względu na to, że wielu z nich pracuje i nie ma z kim zostawić dzieci. 

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. NAUKA ZDALNA W SZKOLE

Osoby, które pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania związane ze zwalczaniem koronawirusem – mogą nadal posyłać swoje dzieci do szkoły. 

Dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców – podkreślają pracownicy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. 

 

Podoba sytuacja jest w przypadku dzieci niepełnosprawnych lub gdy dziecko z innych przyczyn nie może uczyć się w domu. W takich przypadkach – również na wniosek rodziców – dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole. 

Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu – wskazują krotoszyńscy urzędnicy. 

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. KONSULTACJE W SZKOLE

Ponadto dyrektorzy szkół nadal mogą organizować w szkołach konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych lub klas maturalnych. 

Nadal też w szkole mogą odbywać się konkursy, olimpiady lub turnieje. 

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – wskazują urzędnicy z Krotoszyna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy