05 gru / Sabiny, Krystyny, Edyty

Wypadek w Kuklinowie. Kierowca miał niemal 1,8 promila [ZDJĘCIA]

Autor: M.P.
Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 36 w Kuklinowie (gm. Kobylin).

Kierujący Fordem Focusem mieszkaniec Krotoszyna, będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,85 mg/l (niemal 1,8 promila – przyp. red), zjechał z drogi, wjechał do rowu i uderzył w skarpę – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Krotoszynianin jechał sam. Na miejsce zadysponowano strażaków – zawodowców z Krotoszyna oraz druhów z OSP Kuklinów i OSP Kobylin.  Strażacy – po dotarciu na miejsce wypadku – udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł na miejsce. Krotoszynianin został przewieziony do szpitala.

- Kierujący fordem focus mieszkaniec Krotoszyna będąc w stanie nietrzeźwości (1,7 promila w wydychanym powietrzu - red.) zjechał z pasa drogowego do przydrożnego rowu i uderzył w skarpę - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Mężczyzna poruszał się sam. Został ranny. Pierwszej kwalifikowanej pomocy udzielili mu strażacy z OSP Kuklinów. Po czym przekazali poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Obecni na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali szkic oraz oględziny miejsca wypadku.

Mężczyzna został hospitalizowany, pobrano mu także krew do badań pod kątem zawartości alkoholu. Prowadzimy postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – mówi Piotr Szczepaniak.

ZDJĘCIA: OSP KUKLINÓW

Ostatnie komentarze