04 gru / Barbary, Krystiana, Jana

Krotoszyn – Zduny. 25-latek zginął na miejscu. Auto zostało rozerwane [ZDJĘCIA]

Autor: M.P.
Znamy szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na trasie Krotoszyn – Zduny.

Jak ustalili krotoszyńscy policjanci – w wypadku zginął 25-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Informacja o wypadku na trasie Krotoszyn – Zduny, za skrętem na Konarzew – wpłynęła o godziny 20:19. Dyżurny Operacyjny Powiatu z PSP Krotoszyn wysłał na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz dwa zastępy z OSP Zduny.

 

25-LETNI MIESZKANIEC POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO ZGINĄŁ NA MIEJSCU

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że osoba biorąca udział w zdarzeniu znajduje się przy drzewie na fotelu wyrwanym z pojazdu. Samochód osobowy marki BMW w wyniku uderzenia w drzewo rozpadł się na dwie części znajdujące się w odległości około 20 - 30 metrów od miejsca zdarzenia. Mniejsze, pojedyncze elementy karoserii pojazdu rozrzucone są w promieniu około 150 metrów – relacjonuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W tym samym czasie na miejsce wypadku dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna.

Na miejscu działał Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Gdy zespół dotarł na miejsce zauważył, że połowa wraku pojazdu znajdowała się na drzewie, a druga połowa w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca uderzenia. Niestety, w wyniku tego zderzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Strażacy – za pomocą latarek i kamery termowizyjnej – przeszukiwali okoliczny teren, gdyż nie mieli pewności, czy 25-latek podróżował sam.

W promieniu około 200 metrów nie ujawniono innych osób, które mogły podróżować pojazdem, bądź brać udział w zdarzeniu. Policja na czas prowadzonych działań zorganizowała objazdy – mówi Tomasz Patryas.

PRZY CIELE 25-LATKA ZNALEZIONO BIAŁY PROSZEK

Na miejscu pracowali także policjanci pod nadzorem prokuratora.

Kierujący samochodem marki BMW 25-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo – relacjonuje Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

Ciało 25-letniego mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok, a wrak pojazdu odstawiono na parking strzeżony.

Przy denacie znaleziono woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Będziemy sprawdzać, czy jest to np. amfetamina lub inny środek odurzający – relacjonuje Bartosz Karwik.

Na miejscu policjanci, pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku, zabezpieczyli ciało i wrak pojazdu oraz wykonali szkic i oględziny. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Krotoszyna.

 

 

Zdjęcie główne: OSP Zduny

Powiązanie z artykułem
Wypadek na krajówce w Perzycach. Jedna osoba nie żyje [FOTO]

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze