05 kwi / Ireny, Wincentego

Władze Kobylina rozdają mieszkańcom gminy maseczki ochronne

Autor: M.P. 25 mar 13:16
Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński - z aprobatą kobylińskich radnych - podjął rewolucyjną decyzję. I każdy mieszkaniec gminy otrzyma maseczkę ochronną.

Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński - z aprobatą kobylińskich radnych - podjął rewolucyjną decyzję. I zdecydował, że gmina zaopatrzy każdego mieszkańca gminy Kobylin w maseczkę ochronną. 

 

- W związku z epidemią koronawirusa Gmina Kobylin zaopatruje wszystkich mieszkańców w maseczki ochronne. Chcemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Patrząc na sytuację w naszym kraju oraz w innych Państwach, mamy świadomość jak ważna jest prewencja - mówi Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina. 

Podkreśla jednocześnie, że maseczki nie są certyfikowane, ale można je prać w wysokich temperaturach. 

 

- Zaleca się, aby w miejscach publicznych zasłaniać twarz albo własnoręcznie zrobioną maseczką, albo szalikiem. Zatem przygotowaliśmy maseczki z bawełny dla mieszkańców całej gminy. One nie mają atestów, mogą też być wielokrotnie używane - trzeba je prać i prasować po każdym użyciu. Pamiętajmy, że profesjonalne maseczki z atestami, są dedykowane jedynie chorym oraz personelowi medycznemu, my możemy zadbać o siebie korzystając ze zwykłej ochrony i pamiętając o przestrzeganiu zasad higieny i stosując się do zaleceń - mówi Tomasz Lesiński. 

Maseczki roznosić będą strażacy ochotnicy, sołtysi i pracownicy urzędu. Mieszkańcy znajdą je w swoich skrzynkach pocztowych. 

 

Ostatnie komentarze