05 kwi / Ireny, Wincentego

Powiat krotoszyński. 5 osób w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa

Autor: M.P. 17 mar 18:17
Rośnie bilans osób z terenu powiatu krotoszyńskiego, u których występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

W tej chwili w powiecie krotoszyńskim u dwóch osób stwierdzono zakażenie koronawirusem - to 85-latek z Krotoszyna i 51-latek z Koźmina Wlkp.

W szpitalach w Kaliszu i Poznaniu przebywa w tej chwili 5 osób, u których zachodzi podejrzenie zachorowania na koronawirusa. Pobrano od nich próbki do badań. Czekamy na wyniki.

- To to samo ognisko choroby, co w przypadku dwóch wcześniejszych zachorowań - podkreśla Natalia Snadna, kierownik nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Obecnie przymusową kwarantanną na terenie powiatu krotoszyńskiego objętych jest 70 osób, w tym lekarz i dwie pielęgniarki z Przychodni Nad Stawem w Koźminie Wlkp.

- Informujemy, że zgodnie z zaleceniem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie 3 osoby z naszej przychodni, lekarz i dwie pielęgniarki, zostały objęte 14 dniową kwarantanną. Prosimy naszych pacjentów o wyrozumiałość z powodu ograniczeń kadrowych i jak najszersze korzystanie z teleporad - czytamy na profilu społecznościowym przychodni. 

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna skontakowała się także ze 160 osobami, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Są one objęte nadzorem sanitarno - epidemiologicznym. 

- Osoby objęte nadzorem mają obserwować swój stan zdrowia i badać temperaturę. Rekomendujemy także, by - jak w przypadku osób w kwarantannie - unikały kontaktu z innymi ludźmi i przebywały w domu - wskazuje Natalia Snadna.

W momencie, gdy osoba objęta kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym zauważy u siebie objawy charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem - suchy kaszel, podwyższoną temperaturę ciała i duszności - powinna niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Krotoszynie.

- Wówczas jest uruchamiana tzw. ścieżka dla chorego. Konsultujemy tę osobę z lekarzem zakaźnikiem i podejmowana jest decyzja, czy osoba ta powinna trafić na oddział zakaźny, czy też może zostać w domu - wyjaśnia Natalia Snadna. 

 

Powiązanie z artykułem
Koronawirus w Krotoszynie. 85-latka mógł zarazić syn z Koźmina Wlkp.

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
51-latek z Koźmina Wlkp. zarażony koronawirusem. Kolejne osoby poddawane są kwarantannie

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze