05 sie / Oswalda, Marii, Mariana

Krotoszyn. Motorowerzysta pod wpływem alkoholu uderzył w samochód [FOTO]

Autor: M.P. 30 lip 21:34
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Tartacznej z Witosa w Krotoszynie.

Ze wstępnych informacji wynika, że 44-letni motorowerzysta z powiatu milickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z 20-letnią mieszkanką powiatu krotoszyńskiego kierującą samochodem marki mercedes – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Mężczyzna kierujący motorowerem wyjeżdżając z ulicy Tartacznej w Krotoszynie nie dostosował się do znaku „STOP” i uderzył w jadącego krajówką mercedesa. Na miejsce wypadku zadysponowano służby ratunkowe.

 

Miejsce wypadku zabezpieczali strażacy – zawodowcy z Krotoszyna, a Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna udzielał pomocy rannemu motorowerzyście.

 

Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna po przyjeździe na miejsce zastał poszkodowanego mężczyznę leżącego na jezdni. Po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego ratownicy medyczni zastosowali medyczne czynności ratunkowe i – ze względu na odniesione przez mężczyznę obrażenia – zdecydowali o przetransportowaniu go do szpitalnego oddziału ratunkowego w celu dalszej diagnostyki – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Obecni na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników wypadku. Jak się okazało – 44-latek miał w swoim organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

 

Kierująca mercedesem była trzeźwa, natomiast badanie wykazało, że motorowerzysta ma w wydychanym powietrzu 0,67 mg/l alkoholu – mówi Piotr Szczepaniak.

 

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółowych przyczyn i okoliczności wypadku.

Ostatnie komentarze