/ Euzebii, Wioletty, Felicjana

Krotoszyn. Czy targowisko zostanie zamknięte?

Autor: M.P.
W związku z tym, że powiat krotoszyński – ze względu na sporą liczbę zakażeń koronawirusem – znajduje się w czerwonej strefie, wiele osób zastanawia się, co dalej z handlem na krotoszyńskim targowisku.

Czy w strefie czerwonej nie obowiązuje zakaz targu? - pisze do nas jedna z mieszkanek Krotoszyna.

 

Rządowe obostrzenia dotyczące czerwonej strefy faktycznie zakazują organizacji targów. Jednak nie chodzi tu o miejskie targowiska handlowe, a targi w rozumieniu imprez czy wystaw.

Nie ma żadnego rozporządzenia czy obostrzeń zakazujących handlu na miejskich targowiskach – podkreśla Dominik Marszałek z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, które zarządza krotoszyńskim targowiskiem.

 

Dlatego też – mimo że Krotoszyn znajduje się w czerwonej strefie – handlujący mogą wystawiać swoje towary na krotoszyńskim targowisku, a mieszkańcy powiatu bez problemu mogą robić tam zakupy. Władze Krotoszyna i PGKiM podkreślają również, że – przynajmniej na razie – nie planują zamknięcia lub ograniczenia handlu na targowisku w Krotoszynie.

Apelujemy do handlujących i kupujących o przestrzeganie zasad – zasłaniania ust i nosa, noszenie rękawiczek lub dezynfekowanie rąk oraz zachowania odpowiedniego dystansu – mówi Dominik Marszałek.

 

Dodatkowo na krotoszyńskim targowisku znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, toalety są odkażane, a pracownicy PGKiM obsługujący targowisko są zaopatrzeni w środki ochrony indywidualnej.

 

Ostatnie komentarze