05 kwi / Ireny, Wincentego

Koronawirus w Krotoszynie. 85-latka mógł zarazić syn z Koźmina Wlkp.

Autor: M.P. 16 mar 11:08
85-letni krotoszynian, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem mógł zarazić się od swojego 51-letniego syna - mieszkańca Koźmina Wlkp. - który wrócił z Belgii.

85-latek z Krotoszyna jest zarażony koronawirusem - pisaliśmy o tym tutaj [KLIKNIJ]

Początkowo rodzina 85-latka ukrywała, że mężczyzna miał kontakt z osobą, która w ostatnim czasie przebywała zagranicą. Dopiero w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyznali, że 85-latek miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy. 

Wszystko wskazuje własnie na to, że 85-letni krotoszynianin zaraził się od swojego 51-letniego syna, który wrócił z Brukseli. 51-latek jest mieszkańcem Koźmina Wlkp. 

- Syn 85-latka wrócił z Belgii 4 marca i obecnie jest hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu. Czekamy na wynik badania tego pana - wskazuje Natalia Snadna z wydziału nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie. 

W związku z tym, że u 85-latka wykryto koronawirusa, a jego 51-letni syn nadal czeka na wyniki - osoby, które miały z nimi kontakt będą poddane kwarantannie. 

- Kwarantanną, czyli odosobnieniem i zamknięciem w domu, będzie poddanych bardzo dużo osób. Rodzina 85-latka z Krotoszyna, rodzina mężczyzny hospitalizowanego w Poznaniu, osoby, które miały kontakt z mężczyznami i personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz ratownicy medyczni - wylicza Natalia Snadna.

Konkretniej liczy osób, które będą musiały być poddane dwutygodniowej kwarantannie na razie nie jest w stanie wskazać, gdyż cały czas są ustalane osoby, z którymi 85-latek i 51-latek mogli mieć kontakt. 

 

Powiązanie z artykułem
[Z OSTATNIEJ CHWILI !] Mężczyzna z Krotoszyna zarażony koronawirusem !

Zobacz artykuł
Możliwość komentowania została wstrzymana.