Reklama

Dodatkowe zajęcia dla dzieci w powiecie krotoszyńskim [LISTA]

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe zajęcia dla dzieci w powiecie krotoszyńskim [LISTA] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Na jakie dodatkowe zajęcia można posłać dziecko? Przygotowaliśmy dla Was listę zajęć dodatkowych dla dzieci w powiecie krotoszyńskim.

Zaczął się nowy rok szkolny. Ruszyły także zajęcia dodatkowe dla dzieci, dzięki którym najmłodsi mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Zajęcia sportowe, taneczne, muzyczne – jest w czym wybierać. Przygotowaliśmy dla Was listę zajęć dodatkowych w powiecie krotoszyńskim. Będzie ona sukcesywnie uzupełniana. 

Piłka nożna

Akademia Piłkarska Reissa prowadzi zajęcia piłkarskie dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 12 lat. Zajęcia odbywają się w Krotoszynie (Orlik przy I LO w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 1), Kobylinie (Orlik przy SP, ul. 3 Maja 9) lub w Zdunach (Orlik przy ulicy Strzeleckiej).

Szkółka piłkarska GOS Koźmin Wlkp. prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 19 lat. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 60 minut (grupa przedszkolna) lub 90 minut (starsze dzieci). Zajęcia odbywają się na stadionie miejskim przy ul. Floriańskiej 21 w Koźminie Wlkp., a w okresie zimowym na salach sportowych przy szkołach w gminie Koźmin Wlkp. 

UKS Akademia Talentów została założona w 2015 roku w Krotoszynie. Na zajęcia piłkarskie mogą uczęszczać dzieci od 4 roku życia. 

Muzyka

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Krotoszynie kształci dzieci od 6 roku życia. Maluchy mają do wyboru takie specjalności jak: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, flet, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia, puzon. 

Społeczne Ognisko Muzyczne w Krotoszynie ofertuje zajęcia gry na instrumentach dla dzieci i młodzieży. Dzieci do wyboru mają fortepian, akordeon, keyboard, gitarę, flet prosty, śpiew solowy, saksofon, ukulele, kształcenie słuchu czy umuzykalnienie. 

 

Taniec

Zespół Tańca Ludowego „Krotoszanie” działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Dzieci podzielone są na grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-14 lat i 15+, w których uczą się tańców i przyśpiewek z okolic Krotoszyna, tańców i pieśni regionu wielkopolskiego, lubelskiego oraz tańców narodowych. Tancerze występują w strojach krotoszyńskich, lubelskich i krakowskich. Zespół koncertuje na wszelkich imprezach: biesiadach, festynach, przeglądach folklorystycznych, uroczystościach szkolnych, miejskich, powiatowych, wyjazdach zagranicznych. 

Grupa tańca nowoczesnego „Temperature” działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Dzieci uczą się różnych form tańca nowoczesnego: dancehall i hip-hop oraz choreografii do muzyki pop. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką. Kroki z choreografii są kolejno ćwiczone technicznie. Oprócz ćwiczeń technicznych grupa pracuje nad synchronizacją ruchów. Kroki złożone w jedną całość przedstawiają żywiołową choreografię z użyciem kroków tańczonych na ziemi w pozycji stojącej, w pozycji wyskoków i ruchów przestrzennych. Ważna jest praca rąk, głowy oraz miękkie, synkopowe ruchy. Ważna zasada tego rodzaju tańca to ciągłość ruchów i plastyczna dynamika ciała. 

Taniec HIP-HOP. Grupa działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Dzieciaki w swobodnej atmosferze uczą się podstaw tańca i ćwiczą choreografie przygotowane przez instruktorkę. Aktualnie grupa działa pod nazwą "Ooo nieee!" Dzieciaki występowały już na scenie podczas KrotoFEST-u. Czasem zdarza się, że oprócz ciężkiego treningu jest też chwila na zabawę. 

Centrum Tańca ShowDance w Krotoszynie ofertuje wiele zajęć tanecznych dla dzieci: zajęcia baletowe dla dzieci od 4 roku życia, English&Dance (4-6 lat), HIP-HOP (od 6 roku życia), taniec nowoczesny (od 6 roku życia) i taniec przedszkolaka (4-6 lat)

 

Prowadzisz zajęcia dodatkowe dla dzieci i chcesz, by znalazły się one na naszej liście? Napisz do nas na [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy