reklama
reklama

Rozwiązanie umowy OC. Kiedy i jak?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Rozwiązanie umowy OC. Kiedy i jak? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Wypowiedzenie polisy OC jest możliwe nawet na dzień przed wygaśnięciem. Dzięki takiemu zabiegowi możemy uniknąć sytuacji, gdy polisa samodzielnie odnowi się na następny rok. W jaki sposób można dokonać wypowiedzenia umowy na OC? Jakie informacje będą potrzebne aby to zrobić? I w jakich sytuacjach warto jest się zdecydować na ten krok? Na te wszystkie pytania odpowiemy w tym artykule.
reklama

Wypowiedzenie umowy oc po poprzednim właścicielu - jak to zrobić?

Jeżeli właśnie stałeś się właścicielem samochodu używanego, to musisz pamiętać o zachowaniu wielu różnych formalności takich, jak przerejestrowanie go czy zapłacenie specjalnego podatku w urzędzie. Ale to nie wszystko - oprócz tego ważne jest także zdecydowanie o tym, co się zrobi z ubezpieczeniem OC, które zostało wykupione przez poprzedniego właściciela. Oczywiście możesz złożyć wypowiedzenie oc, ale równie dobrze możesz je sobie zachować. Przy czym musisz mieć świadomość tego, że zachowując starą umowę oc może się okazać, że ubezpieczyciel na nowo przekalkuluje stawkę, którą będziesz musiał zapłacić.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC własnego

Jeżeli chcesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC, które sam wykupywałeś, to musisz przede wszystkim zrobić to minimum jeden dzień przed zakończeniem terminu umowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że umowa ubezpieczenia samoistnie ci się nie przedłuży na kolejne dwanaście miesięcy. Warto pamiętać o tym, że wypowiedzieć umowę ubezpieczenia można tylko raz w roku, ponieważ wypowiedzenie działa dopiero z ostatnim dniem całego okresu ubezpieczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązanie umowy OC?

Powodów, dla których warto zdecydować się na rozwiązanie umowy ubezpieczenia ochrony cywilnej jest wiele. Warto chociażby zrobić to w momencie, w którym znajdziemy lepszą ofertę, która będzie dla nas po prostu bardziej korzystna finansowo. Nie trzeba też trzymać ubezpieczenia OC w momencie, w którym sprzedaje się samochód - wtedy to nowy nabywca musi podjąć odpowiednie kroki, aby samodzielnie wybrać odpowiednie ubezpieczenie, które będzie mu najbardziej odpowiadało.

Kiedy warto złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia?

W jakich sytuacjach warto jest złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia? Prawda jest taka, że w wielu. Chociażby w przypadku, gdy znalazłeś lepszą ofertę i podpisanie nowej umowy sprawiło, że stałeś się posiadaczem dwóch ubezpieczeń. Możesz również zrezygnować z umowy wtedy, gdy sprzedajesz samochód - po co płacić za coś, czego się nie posiada? Jednak musisz pamiętać o tym, że za brak ubezpieczenia możesz zapłacić karę, warto więc poprosić profesjonalistów o to, aby to oni zajęli się twoim wypowiedzeniem umowy.

Jakie informacje są potrzebne na wypowiedzeniu umowy?

Jest wiele informacji, które muszą znaleźć się na wypowiedzeniu umowy OC. Trzeba podać swoje dane osobowe, dane pojazdu, którego dotyczy ubezpieczenie, dane agencji ubezpieczeniowej, a także wiele, wiele innych. Wiele osób obawia się samodzielnego wypełniania dokumentów, albo po prostu nie ma na to czasu. Na szczęście w dzisiejszych czasach można z łatwością znaleźć firmy, które za nas wypełnią wypowiedzenie. Warto więc wejść na stronę wypowiadamy-oc.pl i pozwolić działać profesjonalistom, którzy wszystko dokładnie wykonają.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama