Reklama

Jak podróżować po Francji samochodem? Poradnik

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Jak podróżować po Francji samochodem? Poradnik - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Francja to kraj turystyczny, który marzy się wielu Polakom. Każdy z nas, ma możliwość wyboru transportu, ponieważ nie tylko przelot samolotem ma sens, w wypadku Francji. Alternatywą jest przejazd własnym autem, co praktykuje wielu Polaków. Jeśli więc i my zastanawiamy się nad tym środkiem dotarcia do Francji, warto przeczytać ten artykuł. Odpowiemy w nim na wiele pytań dotyczących podróży po Francji własnym autem. Zapraszamy!

Wyjazd do Francji – co powinniśmy mieć ze sobą?

Wjazd do Francji dla Europejczyków jest bardzo prosty. Aby wjechać do tego kraju, potrzebujemy wyłącznie dowodu osobistego, bądź opcjonalnie paszportu. Co więcej, we Francji akceptowane jest Polskie prawo jazdy. Warto jednak pamiętać o posiadaniu dowodu rejestracyjnego, wraz z aktualnym przeglądem naszego ubezpieczenia OC. W wypadku wyjazdów autami służbowymi, musimy posiadać upoważnienie, które pochodzić będzie od firmy leasingowej, które przetłumaczone zostanie na język francuski. Wszystko na wypadek kontroli, która może mieć miejsce i wymagać od nas tego typu dokumentów. Jeśli jednak samochód jest firmowy lecz nie w leasingu, wtedy możemy pominąć ostatni element.

Stan dróg we Francji – jak wyglądają tam autostrady i drogi lokalne?

Stan dróg jest z pewnością jednym z ciekawszych tematów dla osób, które jeszcze nie miały okazji być autem we Francji. Biorąc pod uwagę fakt, iż Francja jest bogatym krajem, stan ich dróg jest bardzo dobry. Niemniej jednak, nie ma nic za darmo, ponieważ autostrady we francji w większości są płatne. Oprócz autostrad, będziemy musieli zapłacić za przejazdy tunelami, mostami, czy też wiaduktami. Wszystko po to, aby utrzymać w odpowiednim stanie infrastrukturę, która kosztowała Francuzów miliony euro.

Niestety, minusem tego typu rozwiązań jest fakt, że na wielu autostradach tworzą się bardzo duże korki w miejscach, w których pobierane są opłaty. Tym bardziej w sezonie turystycznym, takim jak lato, kiedy to Lazurowe Wybrzeże i wiele innych miejsc na mapie Francji jest po prostu obleganych przez turystów z całego świata.

Jeśli zaś chodzi o drogi lokalne, pamiętajmy że Francja jest strasznie zatłoczonym krajem, który niegdyś stawiał na bardzo wąskie uliczki. Skutkiem tego, wiele rejonów Francji to drogi lokalne, które przez swoją szerokość pozwolą na przejazd jednym samochodem. Dodatkowo, wiele uliczek dwukierunkowych, jest obleganych przez stojące tam auta, dlatego warto, aby po Francji poruszała się osoba doświadczona, która potrafi manewrować w wąskich miejscach.

Kultura jazdy we Francji

Jeśli chodzi o samych Francuzów, raczej są oni spokojnymi kierowcami, którzy dostosowują się zgodnie do przepisów ruchu drogowego. Niemniej jednak, tego samego oczekują od turystów, którzy chętnie odwiedzają ich kraj i poruszają się w ramach tych samych przepisów ruchu drogowego.

Problem natomiast mogą stanowić wspomniane wcześniej wąskie uliczki i parkowanie Francuzów. Tutaj bywa niestety różnie i źle zaparkowane auta, które wystają na wąskich uliczkach nie ułatwią nam manewrowania. Skutkiem tego, szczególnie warto uważać na auta wynajmowane, które mogą zostać zarysowane przez tubylców.

Chciałbyś poznać więcej informacji na temat autostrad?

Jeśli temat autostrad jest Ci bliski i chcesz na jego temat pogłębiać swoją wiedzę, wystarczy odwiedzić serwis internetowy https://autostrady.com.pl/, na którym znajdują się wszystkie aktualne informacje, na temat autostrad z całego świata. Jest to najbardziej godny zaufania serwis w polskiej sieci, dlatego warto sugerować się nim, jeśli chodzi o informacje dotyczące aktualnego stanu autostrad na całym świecie. Gorąco polecamy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy