Reklama

Gmina Rozdrażew. Na noc wyłączają oświetlenie. Mieszkańcy powinni chodzić z własnymi latarkami

Opublikowano:
Autor:

Gmina Rozdrażew. Na noc wyłączają oświetlenie. Mieszkańcy powinni chodzić z własnymi latarkami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Władze gminy Rozdrażew zdecydowały, by - w ramach oszczędności - wyłączyć oświetlenie uliczne i drogowe w nocy.

Ceny prądu zżerają gminne budżety. Dlatego też Rozdrażew - jak wiele innych gmin w kraju i w powiecie krotoszyńskim - postanowił poszukać oszczędności. I zdecydował, że od godziny 23:30 do godziny 4:30 światła uliczne w gminie zgasną. 

Wyłączenie nocne podyktowane jest wysokimi cenami energii elektrycznej i koniecznością oszczędzania jej zużycia. Ze względów bezpieczeństwa uczestników ruchu wyłączenie to ograniczyliśmy do godzin, w których ruch pieszy i samochodowy /z wyłączeniem tranzytu/ praktycznie zamierają - podkreślają władze Rozdrażewa. 

Jednocześnie wskazują, że jeżeli ktoś musi w tych godzinach wyjść z domu, to powinien zabezpieczyć się w odzież odblaskową i własną latarkę. 

Osoby zmuszone w tych godzinach do pieszego przemieszczania się prosimy o zaopatrzenie we własne oświetlenie przenośne oraz użycie elementów odblaskowych na odzieży - apelują władze gminy. 


Światła uliczne zgasną w całej gminie Rozdrażew, poza pewnymi wyjątkami. Przez całą noc włączone będzie oświetlenie głównej drogi łączącej Krotoszyn z Pleszewem w miejscowościach Rozdrażew (ul. Krotoszyńska, ul. Pleszewska) i Nowa Wieś, Rynek w Rozdrażewie i odcinek ulicy Koźmińskiej (do skrzyżowania z ulicami Parkową i Kompanii Rozdrażewskiej) oraz otoczenie szkół i przedszkoli w Rozdrażewie i Nowej Wsi. 

Ze względu na funkcjonalne powiązanie wyżej wymienionych odcinków linii oświetleniowych  z bocznymi odgałęzieniem (jedno przyłącze energetyczne  i urządzenie pomiarowe) całą noc będą oświetlone także fragmenty kilku innych ulic w Rozdrażewie, a także fragmenty dróg w Nowej Wsi w kierunku Różopola oraz w kierunku  kościoła - wskazują władze Rozdrażewa. 

Lampy uliczne zgasną w miejscowościach: Henryków, Dzielice, Wolenice, Dębowiec, Dąbrowa, Chwałki, Rozdrażewek, Maciejew, Trzemeszno, Grębów, Budy, Wyki i w pozostałej części Nowej Wsi. Oświetlenie zostanie wyłączone także na pozostałych ulicach Rozdrażewa: ulice osiedla mieszkaniowego, ul. Kompanii Rozdrażewskiej, ul. T. Kościuszki, ul. Leśna, ul. Kwiatowa, ul. Łąkowa oraz fragmenty ulicy Koźmińskiej i Przemysłowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy