20 wrz / Filipiny, Eustachego, Euzebii

[Alarmowo] Zalana piwnica & tlenek węgla w sąsiednim budynku - OSP Krotoszyn

W niedzielne popołudnie (07 stycznia 2018r) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krotoszyn zostali zadysponowani przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie do zalanej piwnicy w jednym z budynków na ulicy Młyńskiej w Krotoszynie.
Po przeprowadzonym rozpoznaniu przez Kierującego Działaniem Ratowniczym ustalono że, zalane są pomieszczenia piwniczne budynku wielorodzinnego.


Podczas prowadzenia dalszych działań jedna z lokatorek sąsiedniego budynku wielorodzinnego poinformowała strażaków pracujących przy pompowaniu wody że, w jej budynku załączyła się czujka tlenku węgla. Ratownicy niezwłocznie zareagowali na informacje. Kierujący Działaniem Ratowniczym zawiadomił SK KP PSP Krotoszyn o zaistniałej sytuacji. Do działań zadysponowano dodatkowo ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Krotoszyn.
Strażacy w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych weszli do budynku i przystąpili do ewakuacji osób znajdujących się w mieszkaniach. Przy pomocy czujnika wielogazowego zbadali stężenie gazów w budynku a następnie przewentylowali pomieszczenia.
W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby, którym po ewakuacji z mieszkań udzielona została Kwalifikowana Pierwsza Pomoc do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Bądź z nami na bieżąco !
Facebook: facebook.com/ospkrotoszyn
Instagram: instagram.com/osp_krotoszyn