Reklama

ZUS. Powalcz o indeks na wyższą uczelnię

Opublikowano:
Autor:

ZUS. Powalcz o indeks na wyższą uczelnię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest na to spora szansa. Wystarczy wziąć udział w projekcie dla szkół średnich „Lekcje z ZUS”, zakwalifikować się do olimpiady, a tam jedną z nagród jest właśnie index.

W ramach projektu, przeprowadzane są cztery lekcje. W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli młodym ludziom świadomie wkroczyć na rynek pracy.

 

Nauczycielom natomiast oferujemy bezpłatne szkolenia oraz materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów.

 

Pierwszy (na poziomie szkoły) odbędzie się 7 grudnia i będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna  w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza reprezentacja, która będzie reprezentowała region w ostatnim,  krajowym etapie w Centrali ZUS, 16 kwietnia 2021 r. - wyjaśnia rzecznik. 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej. Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to możliwość dla uczniów sprawdzenia wiedzy i zdobycia indeksów oraz ciekawych nagród rzeczowych. Dodatkowo, od  tego roku, olimpiada znajduje się w wykazie olimpiad tematycznych MEN. Niesie to wymierne korzyści zarówno uczniom jak i samym szkołom. 

 

Uczniowie, którzy kształcą się w zawodach  technik ekonomista i technik rachunkowości i zostaną laureatami olimpiady, będą zwolnieni w roku szkolnym 2021/2022 r. z części pisemnej egzaminu zawodowego, która będzie dotyczyć kwalifikacji EKA.05 – „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych” – dodaje Nowicka.

 

Zgłoszenia do "Lekcji z ZUS" i olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS.

W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 35 tys. uczniów z 938 szkół w kraju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE