Reklama

Zmiana warty w Nowej Wsi. Starszy zastąpił młodszego

Opublikowano:
Autor:

Zmiana warty w Nowej Wsi. Starszy zastąpił młodszego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerzy Panek po dwóch dekadach pełnienia funkcji sołtysa Nowej Wsi zrezygnował z ubiegania się o szóstą kadencję. Planował przekazać władzę we wsi komuś młodszemu.

Wybory sołeckie 2019. Nowa Wieś. Gmina Rozdrażew. 

 

Jerzy Panek po dwóch dekadach pełnienia funkcji sołtysa Nowej Wsi zrezygnował z ubiegania się o szóstą kadencję. Planował przekazać władzę we wsi komuś młodszemu. Ale nikt z młodszego pokolenia nie chciał przejmować stanowiska po sołtysie z 20-letnim stażem. Honor młodzieży uratował Jan Maciejewski.

 

- Marzył mi się młodszy następca, a się okazało, że nowy sołtys jest rok starszy niż ja – śmiał się ustępujący pierwszy gospodarz we wsi.

 

A Jan Maciejewski, który jest również radnym Rady Gminy w Rozdrażewie, choć niechętnie, to jednak kandydaturę przyjął i poddał się weryfikacji i zdobył zaufanie większości obecnych na zebraniu mieszkańców. A decyzje przyjął ze znana dla siebie spostrzegawczością. 

 

Jak Jurek Panek 20 lat temu zostawał sołtysem pierwszy raz, a był pełnych pięć kadencji, to wtedy ja jego kandydaturę zaproponowałem. Teraz się role odwróciły – on podał mnie. Ale ja nie wiem, czy chociaż jedną pełną kadencję przepracuję – mówi pół żartem-pół serio świeżo upieczony sołtys. 

 

Sołtys dodał, że mocno liczy na wsparcie rady sołeckiej i młodych ludzi, którzy w niej zasiadają. A Jana Maciejewskiego wspierać będą w radzie sołeckiej: Natalia Kesy, Tomasz Kęsy, Tomasz Kocik, Janusz Kaczmarek i Łukasz Szkudłapski.

 

Jan Maciejewski i Jerzy Panek znają się i współpracują przy zadaniach realizowanych w Nowej Wsi od lat. Na zdjęciu obaj panowie podczas czyszczenia stawu w Nowej Wsi w 2017 roku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE