Reklama

Zduny - Sulmierzyce. Nowe narzędzie do walki ze sprawcami przemocy domowej

Opublikowano: wt, 24 maj 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawcy przemocy domowej często są pod wpływem alkoholu, który potęguje ich agresje. Dlatego też policjanci ze Zdun otrzymali narzędzie, które jeszcze lepiej pozwoli im przeprowadzać interwencje domowe w przypadkach przemocy.

Reklama

Policjanci z Posterunku Policji w Zdunach otrzymali dwa nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości „IBlow”. Posłużą one do efektywniejszego przeprowadzania interwencji domowych, gdzie sprawcy są bardzo często pod wpływem alkoholu - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. 

Dwa urządzenia do badania stanu trzeźwości zakupiła komisja alkoholowa przy Urzędzia Miasta w Sulmierzycach. Teraz będą one służyć policjantom z posterunku w Zdunach, których rejon działania obejmuje również miasto Sulmierzyce. 

„IBlow” na ręce insp. Mariusza Jaśniaka - komendanta krotoszyńskiej policji - oraz asp. Mateusza Maturskiego - kierownika posterunku policji w Zdunach - przekazał burmistrz Sulmierzyc, Dariusz Dębicki. 

„IBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą „IBlow”, że osoba jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które posłuży za dowód w sprawie. Warto wspomnieć o sygnalizatorze świetlnym, który wskazuje na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu (zielony – brak, czerwony – stan upojenia alkoholowego), a także latarce LED (światło białe) i znajdujących się w obudowie magnesach - wyjaśnia rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. 

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 4 sekund, dzięki czemu policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości osób

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy