Reklama

Zduny. Strażacy walczą o nowy wóz. Czy gmina im pomoże?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Strażacy walczą o nowy wóz. Czy gmina im pomoże? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Druhowie ze Zdun od kilku lat walczą o nowy samochód. Pojawiała się nawet szansa na kasę z Orlenu.

 

– Mieliśmy obiecane wsparcie finansowe w wysokości do 450 tys. zł – mówił podczas zebrania sprawozdawczego OSP Zduny prezes - Andrzej Figlak. Był jednak warunek – wkład własny gminy. – W wysokości 250 tys. zł – precyzował prezes.

Nie było „glejtu”

Okazja przeszła jednak strażakom koło nosa. Bo gmina nie dała im „glejtu”, że wysupła dla nich kasę na auto. Dlaczego? Bo zdaniem burmistrza w ten sposób „zamroziłby” tylko środki w budżetowej sakwie. - Bez żadnej gwarancji, że ten samochód będzie. To jest odłożone 250 tys. zł na półeczce, gdzie czeka na ewentualną bliżej nieokreśloną, bez powodzenia prowadzoną akcję od czterech lat – ocenił jakiś czas temu Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

Potrzebne 600 tys. zł

Czy strażacy dojdą do porozumienia z władzą? Prezes jest dobrej myśli.

- Jeżeli będzie informacja o naborze nowych wniosków to wspólnie z komendantem PSP wystosujemy odpowiedni wniosek, a burmistrz zobowiązał się, że zwoła nadzwyczajne posiedzenie rady i pieniądze się znajdą – informował Andrzej Figlak.

Wyjaśniał, że ewentualne dofinansowanie wyniesie maksymalnie 50%. To oznacza, że z własnej puli gmina musiałaby zabezpieczyć ok. 600 tys. zł. - Wnioski mają być rozpatrywane, być może jeszcze w kwietniu – zapowiedział prezes OSP Zduny.

Poszukają większego wsparcia

Burmistrz nie jest jednak skory do wydatkowania 600 tys. zł z gminnej sakiewki na strażackie auto. Ma, jak mówi, inne plany. Chce poszukać źródła wsparcia z większym dofinansowaniem. I wymienia choćby Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny.

- Najlepiej byłoby tam aplikować, bo można liczyć na dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości 85% - wylicza Chudy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE