Reklama

Zduny. Śmieci leżą wokół kontenerów, a po nich biegają szczury

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Śmieci leżą wokół kontenerów, a po nich biegają szczury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na problem biegających po śmieciach szczurów, na terenie blokowiska przy Kopernika, zwrócili uwagę radni.

O kłopocie grasujących w śmieciach szczurach, na osiedlu przy Kopernika w Zdunach, gdzie swoje mieszkania mają pracownicy miejscowej firmy Dunya Doner Kebab, wspomniała podczas ostatniej sesji radna Sławomira Kuś.

 

Tam są kontenery. Nie wiem czy jest ich za mało, bo śmieci leżą także wokół nich i jest już informacja, że dostały się tam szczury. Będzie to problem nie tylko dla nich, ale także dla całego społeczeństwa w naszej miejscowości. Trzeba to zdusić w zarodku, żeby się to nie rozprzestrzeniło – apelowała do rządzących zdunowska radna.

 

Zwróciła także uwagę na jeszcze jeden problem związany z terenem osiedla przy Kopernika w Zdunach.

 

Otwarta jest tam studzienka. Zdjęty jest właz i mieszkańcy wrzucają tam puszki oraz śmieci. Do tego wieczorem sytuacja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, bo można do tej studzienki wpaść – wskazywała radna.

 

Burmistrz Zdun Tomasz Chudy przyznał, że w sprawie grasujących w śmieciach szczurów, jest już „po słowie” z szefostwem firmy Dunya Doner Kebab, która jest właścicielem budynków.

 

Po poprzednim zgłoszeniu problemu przez radną, spotkałem się z panią Katarzyną Pospiech, która jest szefową firmy i interwencyjnie zostało wykonane sprzątanie. Jednak tydzień później już monitowałem, że ten problem pojawił się ponownie. Pracują nad jakimś systemem, który zachęciłby mieszkańców do tego, by segregować śmieci, bo to jest główny problem związany z tymi odpadami – przekonywał Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

 

Zaś w kwestii studzienki zapowiedział, że podejmie interwencję u władz firmy Dunya Doner Kebab.

Foto: pixabay

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE