Reklama

Zduny. Przymiarki do realizacji trzech nowych inwestycji

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 20:09
Autor:

Zduny. Przymiarki do realizacji trzech nowych inwestycji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na razie zabezpieczono kasę na wykonanie niezbędnej dokumentacji. W sumie ponad 200 tys. zł.

Sprawa rozbija się o trzy zadania inwestycyjne – budowę kanalizacji sanitarnej w Baszkowie oraz przebudowę ulicy Kopernika w Zdunach a także drogi gminnej w Perzycach. Póki co samorządowcy zlecą przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej, która w przyszłości pozwoli na realizację tych przedsięwzięć.

 

Największą część z puli ponad 200 tys. zł, jaką zdunowski samorząd przeznaczył na przygotowanie odpowiednich „papierów” pod inwestycje, bo 90 tys. zł, pochłonie budowa kanalizacji sanitarnej w Baszkowie. Co nie wszystkim radnym przypadło do gustu.

Nie było pieniędzy na położenie 300 metrów kanalizacji i poprawę nawierzchni asfaltowej przy Witosa w Zdunach, a zaczynamy budowę kanalizacji w stronę Baszkowa? - dziwił się radny, Artur Wiatrak.

Wyjaśniono, że przygotowanie dokumentacji na budowę kanalizacji w Baszkowie, obejmującą również Siejew, zaplanowano na 2019r. Nie doszło to jednak do skutku, dlatego zadanie zostało przesunięte na 2020r.

Na terenach wiejskich finansujemy budowę kanalizacji z PROW, a więc z innych środków, niż budujemy kanalizację w mieście. Nie mogliśmy wpisać ulicy Witosa do żadnego projektu wspartego dofinansowaniem ze środków UE, a jedynie wykonać to zadanie z własnych środków. Jest to jednak dość duży zakres prac. Wiemy, że stan nawierzchni jest fatalny i staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie, by to zmienić. Łatanie dziur na bieżąco jest tylko doraźnym rozwiązaniem, a ulica wymaga większego remontu. Natomiast na pewno kanalizacji na ulicy Witosa w tym roku nie będzie – nie ukrywał Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.

 

 

Nieco mniej, bo 82 tys. zł ma kosztować przygotowanie dokumentacji pod modernizację drogi w Perzycach.

Kompleksowa przebudowa drogi dotyczy odcinka od drogi krajowej aż do powiatowej Krotoszyn – Chachalnia. Przewidziany jest tutaj cały zakres robót m. in. z budową chodnika bądź też ścieżką rowerową oraz odwodnieniem. Jest to na pewno inwestycja przyszłościowa – uprzedził Miłosz Zwierzyk.

Z kolei 56 tys. zł ma pochłonąć dokumentacja przebudowy odcinka ulicy Kopernika w Zdunach, od drogi krajowej do ronda, które ma niebawem powstać.

Nie da się teraz wybudować chodników bez dokumentacji i pozwolenia na budowę. Dlatego musi być przygotowana dokumentacja na przebudowę całej drogi. Trzeba poszerzyć nieco pas drogi, by móc na całej długości wybudować chodnik – wskazywał Miłosz Zwierzyk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.