Reklama

Zduny. Kiedy będą chodniki i lampy przy Kopernika?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Kiedy będą chodniki i lampy przy Kopernika? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokumentacja i projekt przebudowy ulicy Kopernika w Zdunach, ma być ukończony jeszcze w 2020r.

O termin realizacji przebudowy ulicy Kopernika w Zdunach, dopytywali zdunowscy radni.

 

Rondo fajnie funkcjonuje, ale niestety nie ma chodników i mieszkańcy nie mają którędy przejść, żeby zaprowadzić dziecko do przedszkola czy szkoły. Czy jest już stworzony projekt budowy chodników? - dociekała radna, Karolina Jankowska-Grzybek.

 

Wyjaśniono, że przygotowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Kopernika w Zdunach, w tym również wybudowanie chodników, jest na ostatnim etapie prac.

 

W tym projekcie, po lewej stronie, patrząc od ul. Krotoszyńskiej, za zwężeniem drogi, poprowadzony będzie chodnik. Musi mieć co najmniej 2 metry szerokości. W pewnych miejscach będzie dokonana regulacja granic oraz wykup gruntów od prywatnych właścicieli, żeby ten chodnik zgodnie z przepisami tam zlokalizować – uprzedził Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego urzędu.

 

Kwestie projektowe związane z budową chodnika, przebudową drogi oraz postawieniem oświetlenia ulicznego, mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

W przyszłym roku będziemy składać wnioski, żeby przebudowę tej drogi zrealizować. Wiem, że aż prosi się, żeby ten chodnik wykonać, ale bez tego projektu nie możemy tego zrobić, nawet jakbyśmy mieli środki finansowe – zaznaczył Miłosz Zwierzyk.

 

Ulica Kopernika zostanie przebudowana od drogi krajowej do ronda przy zbiegu ulic Kobylińska– Kopernika.

 

Wiem też, że są plany jeżeli chodzi o tereny parafialne, a więc połączenie parkingu parafialnego z terenem kościoła, bo tam też jest niebezpieczne przejście, bo nie ma chodników – zwracał uwagę zdunowski urzędnik.

 

Foto: archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE