Reklama

Reklama

Zduny. Jeszcze nie czas na powrót dzieci do przedszkola. A kiedy?

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 20:18
Autor:

Zduny. Jeszcze nie czas na powrót dzieci do przedszkola. A kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 6 maja jest możliwość ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli. Radni dopytywali, jak to będzie w przypadku zdunowskiej placówki.

Reklama

Sprawą zainteresowała się podczas ostatniej sesji rady miejskiej - Monika Paszek. 

Czy burmistrz w tym kierunku poczynił jakieś kroki? Czy myślał o tym temacie? - dopytywała radna.

 

Burmistrz przyznał, że kwestia powrotu przedszkolaków do placówek, był podejmowany podczas konferencji z innymi włodarzami powiatu krotoszyńskiego.

W związku ze szczególną sytuacją jaka panuje w powiecie krotoszyńskim powinniśmy powstrzymać się z otwarciem przedszkoli przynajmniej do 11 maja.  Rozmawiałem także z panią dyrektor przedszkola w Zdunach, która z kolei rozmawiała z pracownicami przedszkola i tu także jest sugestia, aby absolutnie 6 maja jeszcze nie otwierać, bo trudno  określić w jaki sposób miałby w ogóle następować kontakt pomiędzy przedszkolankami a dziećmi, bo panie nie wyobrażają sobie np. nie przytulania dzieci - wskazywał Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

 

Jednocześnie podkreślił, że dzieci mogą się zarazić koronawirusem a jednocześnie w ich przypadku przebieg choroby może być bezobjawowy.  

To jest bardzo niebezpieczne, bo w kolejnym etapie dzieci kontaktują się ze swoimi babciami i dziadkami, którzy z kolei są w tej grupie najwyższego ryzyka. Dlatego nie chciałbym, aby przez pochopne działanie doszło do rozprzestrzenienia tej niebezpiecznej choroby i myślę, że będzie tutaj zrozumienie ze strony rodziców - zwracał uwagę włodarz.  

 

Sceptycznie do sprawy podchodzi także szefowa zdunowskiego przedszkola.

Trudno sobie wyobrazić powrót dzieci po niemal dwóch miesiącach nieobecności w przedszkolu. Należy się spodziewać, że będzie to jeden wielki lament i płacz. Moim zdaniem, nawet jeżeli w końcu dojdzie do tego, to powinny być opracowane takie procedury, by w jak największym stopniu, zminimalizować liczbę dzieci w przedszkolu. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować np. dwumetrowych odstępów pomiędzy dziećmi. Trudno też sobie wyobrazić nieprzytulenia dziecka, kiedy będzie płakało - wskazuje Kinga Kalak, dyrektor Przedszkola Publicznego w Zdunach.

 

Dlatego Tomasz Chudy zdecydował o nie otwieraniu przedszkola w Zdunach oraz jego filii w Konarzewie i Bestwinie.

Wstępnie zakładam, że być może uruchomimy przedszkole 11 maja. Ważnym czynnikiem będzie organizowanie poboru wymazów od mieszkańców powiatu między 4 i 6 maja. Ma być pobranych i przebadanych 180 próbek - tłumaczy burmistrz Zdun.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.