Reklama

Zduny. Dlaczego o odbiorze odpadów wiemy na ostatnią chwilę?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Dlaczego o odbiorze odpadów wiemy na ostatnią chwilę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacja o odbiorze odpadów wielkogabarytowych trafiająca do mieszkańców na tzw. ostatnią chwilę – co irytuje część zdunowskich samorządów.

- MZO z Ostrowa Wlkp. potrafił podać w harmonogramie, który docierał do mieszkańców, datę odbioru odpadów wielkogabarytowych. Natomiast Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO z Kalisza, czegoś takiego nie zrobiło w ogóle – opisywała radna, Ewa Chyła. I proponowała rozwiązanie sprawy w prosty sposób. - W terminarzu wywozu śmieci powinno się uwzględnić również odbiór odpadów wielkogabarytowych – mówiła Ewa Chyła.

Eko Siódemka” w Krotoszynie, która w imieniu m.in. zdunowskiego samorządu, zajmuje się gospodarką nieczystościami tłumaczy, że od 2013 roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbywa się na tych samych, niezmienionych zasadach. Jakich? Otóż na 10 dni przed odbiorem operator dostarcza właścicielom nieruchomości terminarz zawierający konkretną datę oraz frakcję. Raz zdarzyło się – jak tłumaczą urzędnicy „Eko Siódemki” - że operator przedstawił wcześniej roczny harmonogram, po czym musiał dokonać korekty, bo tuż przed planowanym odbiorem na instalacji, gdzie trafiają wielkogabaryty, wybuchł pożar. Choć właściciele nieruchomości w trybie pilnym, zostali poinformowani o zmianie terminu odbioru – zrobił się zamęt. - Część mieszkańców i tak wystawiła odpady wielkogabarytowe w terminie wskazanym w rocznym harmonogramie. To z kolei wiązało się z niepotrzebnymi, dodatkowymi kosztami wyjaśnia przedstawiciel „Eko Siódemki”. Dlatego też nie ma mowy o informowaniu mieszkańców o odbiorze śmieci wielkogabarytowych „na rok z góry”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE