Reklama

Reklama

Zduny. Coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy ulicy Łacnowej

Opublikowano: czw, 18 cze 2020 08:19
Autor:

Zduny. Coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy ulicy Łacnowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgłosiło się kilka firm chętnych na wykonanie zadania. Jego zakończenie zaplanowano na kwiecień 2021r.

Reklama

Przebudowa ulicy Łacnowej w Zdunach, to „gminny rodzynek” wśród inwestycji, które w powiecie krotoszyńskim otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Tu wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych wynosi 1 mln 400 tys. zł. Zaś całą wartość zadania szacuje się na około 2 mln zł.  

Pozostałe trzy zadania, które wsparto dotacją z FDS w powiecie krotoszyńskim to inwestycje samorządu powiatowego - budowa ścieżki pieszo-rowerowej Smolice – Raszewy – Pasierby (wartość inwestycji 4 mln 486 tys. Zł - dofinansowanie 2 mln 242 tys. zł, przebudowa drogi powiatowej w Gorzupii (wartość zadania 376 tys. zł – dofinansowanie 188 tys. zł) oraz w Benicach (wartość zadania 1 mln 945 tys. zł – dofinansowanie 972 tys. zł).

Przebudowa Łacnowej w Zdunach polega na wymianie nawierzchni na odcinku 478 mb od skrzyżowania z ulicą Jana Kazimierza do skrzyżowania z ulicą Strzelecką. Na całej długości przebudowywanej ulicy po stronie prawej wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 m. Natomiast po stronie lewej chodnik o szerokości 2,0 m. Ponadto powstanie zatoka autobusowa przy szkole podstawowej, zjazdy na posesje, dwa bezpieczne wyniesione przejścia dla pieszych oraz utwardzony plac parkingowy.

Do rozpisanego przetargu na realizację inwestycji zgłosiły się firmy - „Brukpol” ze Strzelec Wielkich (2 mln 207 tys. zł), Kamieniarstwo „Granitlux” z Rawicza (1 mln 677 tys. zł), Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wlkp. (1 mln 698 tys. zł), „Stanisławski” ze Zdun (1 mln 702 tys. zł), PPHU Eksport Import z Milicza (1 mln 948 tys. zł) oraz „NODO” z Leszna (1 mln 868 tys. zł). Trwa weryfikacja złozonych ofert. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.