Reklama

Zduny. Co z chodnikiem po drugiej stronie Polnej?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Co z chodnikiem po drugiej stronie Polnej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 260 metrów chodnika wyremontowano w tym roku po lewej stronie ul. Polnej w Zdunach. Radni dopytują o kontynuację prac po drugiej stronie.

W kwocie około 200 tys. zł zamknął się wydatek związany z tegoroczną modernizacją chodnika przy ulicy Polnej w Zdunach wraz z wymianą kanalizacji deszczowej. Remont przeprowadzono na ponad 260 metrowym odcinku, po lewej stronie ulicy. Prace wykonała firma AS z Gostynia.

Radnych jednak ciekawi, kiedy władza zajmie się budową chodnika po prawej stronie Polnej, co w znaczny sposób miałoby poprawić bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają tamtędy do szkoły.

 

Dzieci przechodzą po pasach na ulicy Polnej, krzyżującej się z ulicą Łacnową. Jeżeli nie będzie szansy przyspieszenia położenia tych chodników, to czy jest choć szansa na zrobienie tego odcinka, tak by dzieci mogły bezpiecznie przejść po pasach? – dopytywała radna, Sławomira Kuś.

 

Rządzący w Zdunach poinformowali, że są na etapie poszukiwania środków zewnętrznych, by ewentualnie wesprzeć nimi zadanie związane z budową chodnika po prawej stronie ulicy Polnej.

 

Jak nie uda się pozyskać dofinansowania, to pewnie będziemy musieli wykonać ten fragment z własnych środków. Na razie jednak czekamy na informację o ewentualnym otrzymanym dofinansowaniu na remont chodników– zaznaczył Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego urzędu.

 

Foto: archiwum

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE