Reklama

Zduny. Budowa pierwszego ronda w mieście zakończona [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Budowa pierwszego ronda w mieście zakończona [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja trwała kilka miesięcy i kosztowała ponad 700 tys. zł.

Budowa pierwszego ronda w Zdunach, u zbiegu ulic Kopernika i Kobylińskiej, dobiegła końca. Przebudowa skrzyżowania kosztowała około 745 tys. zł, z czego ponad 460 tys. zł pochodziła z dofinansowania w ramach funduszu dróg samorządowych. Jego zadaniem jest usprawnienie ruch pojazdów, w tej części miasta.

 

Prace budowlane wykonała firma Jacka Malepszego z Leszna, która złożyła najlepszą ofertę przetargową spośród czterech oferentów, a pozostali to - „Brukpol” ze Strzelec Wielkich (839 tys. zł), Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna (753 tys. zł) oraz Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wlkp. (751 tys. zł).

 

Ponadto budowa ronda przy Kobylińskiej i Kopernika w Zdunach, ma w przyszłości pozwolić m. in. na połączenie skrzyżowania Kopernika i Kobylińskiej chodnikiem. Z kolei 56 tys. zł ma pochłonąć dokumentacja przebudowy odcinka ulicy Kopernika w Zdunach, od drogi krajowej do ronda, które ma niebawem powstać.

 

Nie da się teraz wybudować chodników bez dokumentacji i pozwolenia na budowę. Dlatego musi być przygotowana dokumentacja na przebudowę całej drogi. Trzeba poszerzyć nieco pas drogi, by móc na całej długości wybudować chodnik – wskazywał jakiś czas temu Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE