Reklama

Zduny. Biblioteczne spotkania dla najmłodszych [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Biblioteczne spotkania dla najmłodszych [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdunowska biblioteka nie pozwala na nudę. Swoje cykliczne zajęcia mają tam m. in. BiblioMALUCHY i BiblioAKTYWNI.

Biblioteka Publiczna w Zdunach znana jest ze swojej aktywności i podejmowania szeregu przedsięwzięć oraz realizacji licznych projektów. Wśród nich są dwa skierowane do najmłodszego grona gości zdunowskiej książnicy. Mowa o projektach – BiblioMALUCH i BiblioAKTYWNI.

 

Ci pierwsi, a więc maluchy w wieku od 1 do 3 lat, podczas ostatniego spotkania gościli Małgorzatę Godorowską, która przeprowadziła z nimi zajęcia logo rytmiczne. Dzieci wraz z rodzicami bawili się tańcząc, śpiewając, a nawet wykonując z materiałów plastycznych elementy przebrania dla dzieci, nawiązujących do wysłuchanej historyjki o śpiącej księżniczce.

 

Natomiast w spotkanach klubu „BiblioAKTYWNYCH” wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola Parafialnego w Zdunach, które podczas zajęć uczyły się kodowania. Przedszkolaki bawiły się robotami „Bee-botami” oraz „Ozobotami”. wyznaczając za pomocą kodowania własne trasy przejazdu na specjalnych planszach. W parach budowały konstrukcje z kubeczków plastikowych, używając do tego specjalnie skonstruowanych gumek, ćwicząc w ten sposób motorykę dłoni oraz koleżeńską współpracę.

 

Projekt "BiblioMALUCH" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury. Zaś spotkania „BiblioATYWNYCH” wspierane są ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE