Reklama

Zduny. BiblioMALUCHY zapraszają na kolejne spotkanie

Opublikowano:
Autor:

Zduny. BiblioMALUCHY zapraszają na kolejne spotkanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpłatne warsztaty ze specjalistami organizowane są dla dzieci w wieku od roku do trzech lat.

Podczas niedawnych zajęć maluchy wraz ze swoimi rodzicami spotkali się z psycholog Joanną Rogowską-Sroką, z Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie. Dyskutowano na temat rozwoju emocjonalnego najmłodszych uczestników warsztatów.

 

Wszyscy z dużą uwagą wsłuchiwali się w przekazywaną fachową wiedzę, a maluchy świetnie bawiły się przygotowanymi kolorowankami i masą solną. Wygłoszony wykład uświadomił rodziców, że człowiek na każdym etapie życia doświadcza zmian w różnych sferach swojego funkcjonowania, ale to okres niemowlęcy i wczesne dzieciństwo są okresami, w których zmiany rozwojowe są bardzo szybkie i mają ogromne znaczenie dla dalszego życia - mówi Mirosława Szymczak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zdunach.

 

Jak podkreślała specjalistka, aby rozwój dziecka mógł przebiegać prawidłowo zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, musi ono znaleźć się w otoczeniu, które nie tylko zaspokaja jego potrzeby fizjologiczne, ale również umożliwia mu nawiązanie bliskiej więzi z rodzicami. Tym z kolei opiekunowie zapewnią swej pociesze poczucie bezpieczeństwa, umożliwiają mu usamodzielnianie się i wchodzenie w świat szerszych kontaktów społecznych. 

 

Na zakończenie spotkania rodzice podpytywali o różnorodne kwestie związane z rozwojem maluchów czy ich zachowaniem w życiu codziennym. Zajęcia odbyły się z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych.

 

Kolejne spotkania zaplanowano na 26 sierpnia w Zdunach oraz 27 sierpnia w Baszkowie i Konarzewie. Więcej informacji pod numerem telefonu 609 723 843 lub 62 721

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE