Reklama

Zduny. Auta jak progi zwalniające przy Polnej?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Auta jak progi zwalniające przy Polnej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Polnej w Zdunach stanął znak zatrzymywania się i parkowania. Jest teraz co prawda przestrzenniej, ale pojawił się inny problem. Piraci drogowi.

 - Kierowcy poruszają się po trasie szybciej, bo żadne auto nie jest już zaparkowane i nie ma przez to ograniczenia – opisywała Sławomira Kuś. I zaproponowała, by znaki z zakazem zatrzymywania się i parkowania, postawić znacznie wcześniej, by mieszkańcy mogli jednak na pewnym odcinku zaparkować auta, bo jak się okazało stanowią swego rodzaju „próg zwalniający”. - Rozwiązaniem byłoby też częstsze pojawianie się w tym rejonie policyjnych patroli i karanie mandatami za przekraczanie prędkości, bo tam mało który kierowca jedzie 40 km/h – przekonywała radna.

Problem w tym, że oznakowanie na Polnej zostało ustawione na prośbę właśnie tamtejszych mieszkańców. - Ludzie parkowali auta wzdłuż ulicy i dochodziło do niebezpiecznych sytuacji – przypomniał Miłosz Zwierzyk, kierownik ds. inwestycji w zdunowskim magistracie. Zapowiedział, że zwróci się do drogówki o częstsze wizyty w okolicy Polnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE