Reklama

"WzMOCnij swoje otoczenie" w gminie Krotoszyn i Koźmin Wlkp.

Opublikowano: ndz, 15 maj 2022 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Sieci Elektronergetyczne przekażą ponad 4,5 mln zł na realizację projektów społecznych w organizowanym już po raz czwarty ogólnopolskim programie grantowym „WzMOCnij swoje otoczenie". Ruszył nabór do drugiej tury programu. Zwycięskie projekty będą realizowane do końca 2022 roku.

Reklama

Polskie Sieci Elekroenergetyczne

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza siecią przesyłową, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV, o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 109 stacji elektroenergetycznych, służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej.

Stacje są istotnymi elementami sieci przesyłowej – ich zadaniem jest zmiana napięcia przesyłanej energii elektrycznej, obniżając je do poziomu, który umożliwia jej dostarczenie do gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci lokalnych operatorów dystrybucyjnych.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki program inwestycyjny - ponad 170 projektów o wartości około 14 miliardów zł. W rezultacie do 2030 r. powstanie blisko 3 600 km nowych linii 400 kV, a modernizację przejdzie 1600 km linii najwyższych napięć i 44 stacje elektroenergetyczne.

PSE są jedyną firmą w Europie Środkowej, która na taką skalę buduje nową infrastrukturę przesyłową. Dzięki tym inwestycjom w Polsce powstanie jeden z najnowocześniejszych systemów przesyłowychw Europie, który przez kolejne dziesięciolecia będzie istotnym filarem bezpieczeństwa energetycznego oraz zapewni niezawodne działanie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

 

"Wzmocnij swoje otoczenie" w gminie Jarocin, Jaraczewo, Dobrzyca, Krotoszyn, Koźmin Wielkopolski

Tegoroczna edycja programu „WzMOCnij swoje otoczenie” swoim zasięgiem obejmie 170 samorządów w całej Polsce – to rekordowa liczba w historii tej inicjatywy. Zwycięskie projekty będą realizowane do końca 2022 roku.

Gminy Dobrzyca, Jaraczewo, Jarocin, Krotoszyn i Koźmin Wielkopolski, ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe od 9 maja mogą zgłaszać swoje wnioski. By ubiegać się o granty w wysokości do 20 tysięcy zł należy zgłosić projekty społeczne wprowadzające korzystne i długotrwałe zmiany w lokalnym otoczeniu. Rekrutacja trwa do 17 czerwca.

Celem WSO jest wsparcie najlepszych pomysłów związanych z rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, aktywizacją społeczną mieszkańców oraz poprawą jakości ich życia i bezpieczeństwa. Uczestnicy programu mogą ubiegać się o dofinansowanie w jednej z kategorii:

  • aktywność fizyczna,
  • bezpieczeństwo,
  • edukacja,
  • ochrona zwierząt,
  • rozwój wspólnej przestrzeni publicznej,
  • środowisko naturalne,
  • zdrowie,
  • inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

 

Inspiracją dla uczestników mogą być pomysły z poprzednich lat. W województwie wielkopolskim PSE nagradzały do tej pory m.in. budowę przyrodniczej ścieżki sensorycznej, modernizację budynków i wyposażenia lokalnych jednostek OSP, zakup stojaków na rowery wraz ze stacją napraw, modernizację oświetlenia ulicznego, zakup defibrylatorów AED, rewitalizację terenów zielonych oraz budowę ścieżek rowerowych.

 

Poprzednie edycje programu "Wzmocnij swoje otoczenie"

- Projekty sygnowane logo „WzMOCnij swoje otoczenie” z roku na rok stają się bardziej widoczne w wielkopolskich gminach, ale potrzeby wciąż są ogromne. Co roku zwiększamy zasięg naszego programu i liczbę gmin, które mogą brać w nim udział. Zachęcamy wszystkich zaangażowanych liderów lokalnych do udziału w IV edycji naszego programu i tworzenia projektów, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie wartościowych zmian, które przyczynią się do rozwoju lokalnych społeczności - mówi Waldemar Lewandowski, koordynator komunikacji inwestycyjnej w PSE.

W ubiegłych latach PSE pomogły w realizacji 360 projektów społecznych o łącznej wartości ponad 6 milionów złotych.

Regulamin programu, lista uczestników, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków, przykładowe projekty z ostatnich lat oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy