Reklama

Wyłonili mistrza w strzelaniu. Zawody Ochotniczego Hufca Pracy w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć drużyn rywalizowało na krotoszyńskiej Strzelnicy LOK-u w Mistrzostwach Hufca Pracy 15-2 w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej i Rzucie Lotką. Zawody to już coroczna tradycja.

Zawody, które odbyły się 23 listopada, miały na celu nie tylko wyłonienie zwycięzcy i aktywne spędzanie czasu, ale także integrację uczestników z różnych szkół.

Mistrzostwach krotoszyńskiego Hufca Pracy w strzelaniu z broni pneumatycznej i rzucie lotką

W rywalizacji wzięło udział 6 grup składających się z 4 uczestników każda. Zespoły rezprezentowały: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie, Branżowa Szkoła I Stopnia w Kobylinie, Branżową Szkołę I Stopnia w Odolanowie oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Krotoszynie.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Najpierw oddano 10 strzałów z wiatrówki do celu. Następnie rzucano rzutkami. Były dwie serie: indywidualna i drużynowa. Wynik zawodnika stanowiła suma punktów uzyskanych z wiatrówki i badmintona. Wynik zespołowy to łączny wynik uzyskany przez czterech przedstawicieli szkoły - opisuje Daniel Kulawski z Ochotniczego Hufca Pracy w Krotoszynie

Mistrzostwa sędziowała trójka przedstawicieli Ligi Obrony Kraju z Krotoszyna - prezes Leszek Ostojski, kierownik rejonu LOK Krotoszyn - Jerzy Lech oraz Antoni Azgier.

Zawody bardzo zaangażowały uczestników w rywalizacji. Obie konkurencje dostarczyły wielu emocji. Wynik często zmieniał się na tablicy niczym w kalejdoskopie - podkreśla Daniel Kulawski.

Laureaci mistrzostw wyłonieni i nagrodzeni 

Laureaci pierwszych trzech miejsc w kategorii indywidualnej otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Urząd Miejski w Krotoszynie oraz karty podarunkowe, które przekazała Wielkopolska Komenda Wojewódzka w Poznaniu.

Było wiele emocji i ciekawe zawody, bardzo się cieszę, że to właśnie mnie udało się je wygrać - skomentowała Martyna Nowakowska, zwyciężczyni w kategorii indywidualnej.

Dla najlepszych trzech drużyn krotoszyńskie starostwo przygotowało puchary, a członkowie zwycięskiego teamu dodatkowo dostali nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej:

1. Martyna Nowakowska - ZSP nr 3 w Krotoszynie - 131 p.

2. Miłosz Marszałek - ZSTiO - 103 p.

3. Oskar Idziak - Branżowa Szkoła I Stopnia w Kobylinie - 86 p.

Zwycięzcy klasyfikacji drużynowej:

1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - 304 p.

2. Branżowa Szkoła I Stopnia w Kobylinie - 275 p.

3. Branżowa Szkoła I Stopnia w Odolanowie - 265 p.

W dodatkowej kategorii dla opiekunów zwyciężył Mirosław Flak z Branżowej szkoły I Stopnia w Kobylinie, zdobywając 112 punktów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy