Reklama

Reklama

WSHiU z Poznania ufundowała stypendia dla krotoszyńskich uczniów

Opublikowano: pt, 29 maj 2020 13:10
Autor:

WSHiU z Poznania ufundowała stypendia dla krotoszyńskich uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każde warte jest 15 tys. zł, co pozwoli na sfinansowane trzech lat studiów.

Reklama

Przedstawiciele poznańskiej uczelni przekazali na ręce starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki dwa symboliczne „bony edukacyjne”, które pozwolą dwójce młodych ludzi z krotoszyńskich szkół ponadgimnazjalnych, podjąć darmową naukę w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Każdy z nich wart jest 15 tys. zł i pozwoli na sfinansowane trzech lat studiów.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. Uczelnia kształci na takich kierunkach, jak ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie, logistyka, a także: bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej wynikającej z pandemii COVID-19 jesteśmy w okresie szybkiego i dynamicznego rozwoju. Wyższa Szkoła Handlu i Usług znakomicie poradziła sobie w nowej sytuacji, stawiając na innowacyjność, cyfryzację i edukację realtime online - podkreślała Magdalena Górska, założyciel uczelni.

 

W tym roku władze WSHiU przeznaczyły ponad milion złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów po 15 tysięcy złotych.

Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce Starosty. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów. Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój naszego regionu - podkreślała założycielka WSHiU w Poznaniu.

 

Do kogo trafią stypendia?

Uczniów rekomendować będą dyrektorzy szkół. Natomiast my musimy stworzyć regulamin, który będzie uczciwy i przejrzysty, bowiem stypendia są dwa, a szkół kilka. Inaczej sprawa by wyglądała, gdybyśmy każdą ze szkół mogli obdarować takim stypendium. Tak jednak nie jest, dlatego musimy siąść do stołu i znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie, by nikt nie czuł się pokrzywdzony – zapowiada Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.