Reklama

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Awanse dla krotoszyńskich strażaków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 21 maj 2022 08:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolscy strażacy mieli dziś swoje święto. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się w tym roku w Pleszewie. Podczas uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe dwóm strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Reklama

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Pleszewie rozpoczęła msza św., odprawiona przez biskupa kaliskiego Damiana Bryla - w intencji strażaków i służby pożarniczej - w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Po mszy świętej strażacy przemaszerowali w towarzystwie orkiestry dętej na plac apelowy dawnej jednostki wojskowej w Pleszewie. 

To tam odbyła się główna część uroczystości  z udziałem m.in. parlamentarzystów, samorządowców, komendanta głównego PSP gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka, a także strażaków zawodowych i ochotników. 

Pleszew. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Kulminacyjnym punktem Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Pleszewie było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. 

 -  Sztandar jest czymś wyjątkowym i dziś Komenda  Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie już ten sztandar ma. Będziecie oddawać mu część i będzie towarzyszył waszej służbie. Życzę wam, aby św. Florian miał was w opiece i abyście jak najlepiej realizowali wasze działania, bo w waszym działaniu człowiek jest najważniejszy – mówiła Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej. 

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Jan Mosiński i inni goście. 

 - Sztandar symbolizuje największe wartości: bohaterstwo, męstwo, odwagę. Dodałbym do tego jeszcze miłość bliźniego – mówił poseł Mosiński. 

Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Pleszewie wręczono również medale i odznaczenia zasłużonym strażakom, zarówno zawodowcom jak i ochotnikom. 

Awanse zawodowe krotoszyńskich strażaków

Wojewódzki Dzień Strażaka był także okazją do wręczenia awansów zawodowych na wyższe stopnie dwóm krotoszyńskim strażakom. 

  • Brygadier Marek Kalak pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie awansował do stopnia Starszego Brygadiera
  • Starszy Kapitan Krzysztof Figlak - Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie - awansował do stopnia Młodszego Brygadiera.

Artykuł pochodzi z portalu zpleszewa.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy