Reklama

Wnioski o pomoc w ramach tarczy 4.0 można składać wyłącznie przez internet

Opublikowano:
Autor:

Wnioski o pomoc w ramach tarczy 4.0 można składać wyłącznie przez internet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotyczy to m. in. świadczeń postojowych czy dodatku solidarnościowego.

W związku ze zmianami, które wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 4.0, od 24 czerwca br. wnioski, między innymi o dodatek solidarnościowy, świadczenie postojowe, zwolnienie ze składek, udzielenie ulgi bez opłaty prolongacyjnej oraz odstąpienie od naliczania odsetek za zwłokę, można przesyłać do ZUS, wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

 

Na stronie ZUS, każdy znajdzie instrukcję, w jaki sposób, krok po kroku, założyć konto na PUE. Co istotne, profil na PUE ZUS można założyć bez konieczności wychodzenia z domu, przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy przy użyciu podpisu kwalifikowanego, ale także tradycyjnie, podczas wizyty w placówce ZUS - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

Poprzez PUE ZUS można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Złożenie wniosku drogą elektroniczną, pozwala uniknąć błędów, a elektroniczne wnioski są automatycznie wypełniane danymi osoby, która je składa. System pilnuje, aby wszystkie niezbędne informacje zostały wprowadzone. Nie pozwala na przekazanie błędnego formalnie lub niekompletnego wniosku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE