Reklama

Wandale w Krotoszynie – burmistrz apeluje do mieszkańców. I prosi o pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wandale w Krotoszynie – burmistrz apeluje do mieszkańców. I prosi o pomoc - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ławki, kosze na śmieci, elementy małej architektury – wiele elementów mienia publicznego ulega zniszczeniu.

Reklama

Niekiedy mienie publiczne niszczeje pod wpływem czasu i normalnego użytkowania, jednak często za zniszczenia odpowiadają wandale.

Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek ma dość. I apeluje do mieszkańców Krotoszyna by przeciwdziałali aktom wandalizmu i informowali o nich policję.

 

Przyczynkiem do apelu burmistrza była zniszczona biblioteczka plenerowa znajdująca się na Alei Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie.

 

Dewastacja mienia publicznego jest w naszej gminie niestety częstym zjawiskiem. Na przykład oddana do użytku na początku tego roku Aleja Powstańców Wielkopolskich była już kilkukrotnie naprawiana. Najczęściej niszczone są obiekty małej architektury. Niektóre elementy nie przetrwały nawet roku! - podkreśla Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Włodarz apeluje do mieszkańców Krotoszyna, by nie przechodzili obojętnie wobec aktów wandalizmu.

 

Zwracam się do Państwa z apelem o przeciwstawienie się wszelkim przejawom wandalizmu, oraz o zgłaszanie takich sytuacji do odpowiednich organów – wskazuje burmistrz.

 

Podkreśla także, że za zniszczone ławki, kosze, elementy małej architektury, czy np. plenerową biblioteczkę – zapłacimy wszyscy.

Skutecznie zapobiec takim aktom może nie tyle wzmocnienie monitoringu, co świadomość że niszczymy mienie, za które sami (w podatkach) zapłaciliśmy, i że także jego naprawa oznaczać będzie wydatek z naszych pieniędzy. Nie niszczmy więc tego, co należy do nas wszystkich – apeluje Franciszek Marszałek.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy