Reklama

W Koźminie Wlkp. dla osób z niepełnosprawnościami zbudują centrum opiekuńczo-mieszkalne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Piejko, UMiG w Koźminie Wlkp.

W Koźminie Wlkp. dla osób z niepełnosprawnościami zbudują centrum opiekuńczo-mieszkalne - Zdjęcie główne

W Koźminie Wlkp. dla osób z niepełnosprawnościami zbudują centrum opiekuńczo-mieszkalne | foto Tomasz Piejko, UMiG w Koźminie Wlkp.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2 mln zł dofinansowania otrzyma gmina Koźmin Wlkp. na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego. To miejsce, w którym wsparcie uzyskają osoby z niepełnosprawnościami.

Centra opiekuńczo-mieszkalne mają łączyć niezależne zamieszkiwanie ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami w codziennych czynnościach życiowych - informuje ministerstwo rodziny i polityki społecznej. 

Właśnie taka placówka zostanie zbudowana w Koźminie Wlkp. 

W Koźminie Wlkp. powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne

Gminie udało się na ten cel pozyskać 2,04 mln zł dotacji z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Promesę potwierdzającą dofinansowanie 23 stycznia wręczyła burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu minister rodziny i polityki społecznej - Marlena Maląg. 

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów jest bardzo ważne dla naszego rządu. Nakłady finansowe na ten cel wzrosły z 15 mld zł w 2015 r. do 38 mld zł. Wprowadziliśmy m.in. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i zrównaliśmy rentę socjalną z minimalną emeryturą - mówiła w Koźminie Marlena Maląg. 

W Koźminie opieką zostanie objętych 20 osób

W koźmińskiej placówce opieką ma zostać objętych 15 osób w części dziennej oraz 5 osób całodobowo. 

Jak informuje urząd miasta, w budynku o powierzchni ponad 600 metrów kw. zostanie wydzielona część dzienna, w której osoby korzystające z obiektu będą miały zapewniony pobyt, posiłek oraz wsparcie pielęgnacyjne i rehabilitacyjne. Ponadto, w obiekcie przewidziano także urządzenie 5 pokoi mieszkalnych.

Na wybudowanie centrum, które jest kolejnym krokiem w rozwoju ekonomii społecznej w Gminie Koźmin Wielkopolski, mamy 2 lata. Jego otwarcie nastąpi na początku 2025 r. - wyjaśnia magistrat.

Tak ma wyglądać koźmińskie centrum opiekuńczo-mieszkalne ↓

Wizualizacja: UMiG w Koźminie Wielkopolskim

Czytaj także:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy