Reklama

W Koźminie policjanci za darmo oznakują twój rower

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

W Koźminie policjanci za darmo oznakują twój rower - Zdjęcie główne

W Koźminie policjanci za darmo oznakują twój rower | foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci w Koźminie Wlkp. za darmo będą znakowali rowery. W ten sposób można zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą, a jeśli już do niej dojdzie - łatwiej będzie go namierzyć.

Znakowanie rowerów i rejestrację rowerów umożliwia aplikacja WIBEROO - czyli Wielkopolski Bezpieczny Rower. Oznakowany jednoślad trafia do systemu o zasięgu wojewódzkim. Właściciel w każdym momencie może wejść na stronę www.wiberoo.pl, sprawdzić dane swojego roweru oraz - jeśli zostałby on skradziony - oznaczyć jako zaginiony.

W Koźminie Wielkopolskim policjanci będą znakować rowery 

28  kwietnia akcja znakowania zostanie przeprowadzona w Komisariacie Policji w Koźminie Wlkp., w godz. od 15:00 do 18:00. Rower można zarejestrować w systemie bezpłatnie. 

Proszę się liczyć z czasem oczekiwania, uzależnionym od  ilości osób, które przyjadą swoimi rowerami do znakowania - uprzedza st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego KPP w Krotoszynie. 

Na czym polega znakowanie roweru?

Znakowanie polega na trwałym naniesieniu numeru na ramę roweru (od spodu w miejscu łączenia korb z supportem) metodą grawerowania. Oznakowanie zwiększa szansę na odzyskanie jednośladu, w sytuacji, gdyby doszło do kradzieży roweru. Warto jednak wiedzieć, że oznaczeniestanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia przez producenta lub sprzedawcę gwarancji, bądź rękojmi. 

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. W ciągu 14 dni ma obowiązek zalogowania się na stronie internetowej, by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres e-mail, na który podczas logowania uczestnik akcji otrzymają hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres e-mail zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy