Reklama

Vinted zamyka dotychczasową platformę. Użytkownicy muszą wypłacić pieniądze z portfela i założyć nowe konta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Vinted zamyka dotychczasową platformę. Użytkownicy muszą wypłacić pieniądze z portfela i założyć nowe konta - Zdjęcie główne

Użytkownicy polskiej wersji będą mogli kupować używane rzeczy z zagranicy | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Vinted planuje zamknąć starą platformę 20 czerwca 2022 roku. Od tego dnia, niemożliwe będzie przeniesienie swojego starego konta, dlatego użytkownicy powinni jak najszybciej dokonać tej operacji. Pracownicy platformy już zaczęli wysyłać do użytkowników wiadomości w tej sprawie.

Reklama

Vinted powstało w 2008 roku. Zostało wymyślone przez trzech Litwinów. Platforma umożliwia osobom prywatnym sprzedaż i wymianę używanej odzieży, której już nie noszą. Obecnie funkcjonuje w piętnastu krajach, oprócz Polski to m.in. USA, Wielka Brytania, Czechy i Niemcy. Z usługi korzysta ok. 25 milionów ludzi.

Kilka dni temu użytkownicy zostali poinformowani, że właściciele Vinted, postanowili przenieść ją na nową platformę. Od 16 maja, będą stopniowo zapraszać korzystających do przenoszenia swoich kont na nową wersję serwisu. Bez przeniesienia stracą oni możliwość z jego korzystania. Będą to musieli zrobić najpóźniej do 20 czerwca. Na nowe konto nie zostaną przeniesione środki z portfela, dlatego trzeba będzie je wpłacić na rachunek bankowy.

Jak poinformowała litewska spółka, działania na starym Vinted zostaną ograniczone już od najbliższego poniedziałku

Od 16 maja nie będzie można kupować i sprzedawać przedmiotów, wykupować podbić i sugerowanych ofert, dodawać przedmiotów do ulubionych, obserwować innych użytkowników, rozpoczynać rozmów ani dodawać i wystawiać ogłoszeń.

Nowe kategorie. A co z dostawą? 

Na nowo powstającej platformie użytkownik ma mieć do dyspozycji nowe funkcje. Pojawić ma się możliwość kupowania i sprzedawania przedmiotów z drugiej ręki użytkownikom z Lity, Czech i Słowacji. Zwiększona ma zostać również liczba kategorii o Dom, Rozrywkę i Zwierzęta. Jeżeli chodzi o dostawę, to w opcji "przez Vinted" ma ona być wciąż prosta i niedroga, niezależnie od tego, czy kupujemy przedmiot od użytkownika w kraju, czy za granicą.

Wraz z przeniesieniem konta na nową platformę, przeniesione zostaną również informacje dotyczące użytkownika, poza weryfikacją tożsamości, którą trzeba będzie przeprowadzić raz jeszcze. Spółka wylicza, że przeniesione zostaną również takie informacje jak: ogłoszenia, które nie zakończyły się jeszcze sprzedażą, zapisane wyszukiwania, tekst „O mnie”, vouchery, adres i zapisane ustawienia wysyłki, zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, data urodzenia, zniżki na zestawy oraz dane karty kredytowej. Obserwujący nas użytkownicy, profile użytkowników obserwowanych i ulubione przedmioty pojawią się, w momencie, gdy ci użytkownicy przeniosą się na nową platformę Vinted. Do tego czasu niektóre z komentarzy mogą wyświetlać się jako anonimowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy