Reklama

Uruchomią autobusy z Krotoszyna do Milicza? Trwają rozmowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Cieszków

Uruchomią autobusy z Krotoszyna do Milicza? Trwają rozmowy - Zdjęcie główne

foto Urząd Gminy Cieszków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Krotoszyna, Zdun, Cieszkowa i Milicza oraz zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie prowadzą rozmowy na temat uruchomienia połączeń autobusowych między Krotoszynem a Miliczem.

Trwają rozmowy na temat uruchomienia połączeń autobusowych Krotoszyn - Milicz przez Zduny i Cieszków. W tej sprawie odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Cieszków, w którym wzięły udział wszystkie zainteresowane strony. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Burmistrz Zdun Tomasz Chudy, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, Prezes MZK Krotoszyn Małgorzata Kalak oraz Członek Zarządu MZK a zarazem Dyrektor ds. transportu Marek Tyrakowski.

Tematem spotkania było przedsięwzięcie polegające na uruchomieniu komunikacji autobusowej na trasie Krotoszyn- Milicz przez Zduny i Cieszków. Wstępne rozmowy odbyły się na spotkaniu 17 lutego w MZK w Krotoszynie, tam też padła propozycja, aby połączyć siły Samorządów i wspólnie podzielić się kosztami - wskazują władze Krotoszyna. 

Na spotkaniu Małgorzata Kalak, prezes MZK Krotoszyn, przedstawiła propozycję trasy autobusowej pomiędzy Krotoszynem a Miliczem wraz z przystankami w poszczególnych gminach. 

Trasa ta będzie wynosić ok. 32 km i będzie obejmować także przejazd po Miliczu. Ważną sprawą, jaką poruszono, było to, aby komunikacja autobusowa w Miliczu była kompatybilna z komunikacją kolejową - informują krotoszyńscy urzędnicy. 

Włodarze gmin rozmawiali także na temat kosztów uruchomienia i funkcjonowania tego typu linii. Plan jest taki, by finansowanie linii odbywało się zgodnie z kilometrami przejechanymi przez daną gminę. 

Omawiano koszty Gmin, które byłyby podzielone proporcjonalnie do kilometrów przejechanych przez daną Gminę, rozmawiano także o możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na ten cel. Włodarze przedstawiali swoje propozycje co do ilości kursów w ciągu dnia, podkreślając przy tym, jak ważny jest transport zbiorowy zwłaszcza dla młodzieży dojeżdżającej do szkół średnich, czy do pracy - wskazują urzędnicy. 

Wstępnie założono, że połączenie autobusowe pomiędzy Krotoszynem a Miliczem ma zostać uruchomione 1 września 2023 roku. Gminy chcą też zabiegać o usprawnienie połączeń kolejowych na trasie Poznań - Wrocław i dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców gmin Krotoszyn, Zduny, Cieszków i Milicz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy